Napätie medzi britskými politikmi: Účty si medzi sebou vybavujú už aj ich mačky

Napätie medzi britskými politikmi: Účty si medzi sebou vybavujú už aj ich mačky Zdroj: Twitter/Larry the Cat
Ministerstvo zahraničných vecí prevalcovalo úrad britskej premiérky. Niet pochýb, že si premiérka Theresa May nepraje, aby niekto poukázal na túto skutočnosť. O čo ale presne išlo? Kocúr ministra zahraničných vecí Borisa Johnsona Palmerston totiž porazil Larryho, mačku obývajúcu Downing Street v chytaní myší. Palmerston chytil 27 hlodavcov, lenivá mačka premiérky Theresy May sa mu nemôže rovnať.

Bizarná otázka britskej organizácie podporujúcej slobodný prístup k informáciám odhalila, že adoptovaný Palmerston je lovec, kdežto Larry sa radšej váľa na pohovke, chytá bronz a pózuje fotografom, na život v prepychu je zvyknutý, žila aj s expremiérom Davidom Cameronom. Aj ich majitelia sa občas stretnú v nie vždy priateľskom súboji.

"Palmerston pochádza z útulku, minister Johnson si ho priniesol domov v apríli roku 2016, veríme, že počet myší, ktoré nachytal, je vyšší, ale o 27 vieme s istotou," uviedol denník Daily Mail. Nie je to prvýkrát, čo sa miláčikovia britských politikov dostali do novín. Len vo Westministri sa teraz nachádza päť mačiek: Evie a Osie z Kabinetnej kancelárie, Gladstone, Palmerston a Larry. Mačky medzi sebou ale majú priateľské vzťahy.

Zamestnanci štátnej pokladnice dokonca svojmu miláčikovi Gladstone založili účet na Twitteri, kde zdieľajú jeho fotky a zaujímavé rozhovory. "Som najobľúbenejší zamestnanec Pokladnice Jej veličenstva, kde chytám myši a maznám sa s ľuďmi," znie jeho krátke predstavenie sa. Popularitu Larryho ale zatiaľ nedosiahol ani Gladstone, ani Palmerston.

Zdroj: Daily Mail

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

05:10 Krimi
05:25 Noviny TV JOJ
06:20 Veľká oriešková lúpež
05:20 Skutočné paničky z Orange County VIII.
06:45 Bordelári
08:20 NIKTO NIE JE DOKONALÝ
06:05 TOP STAR
06:35 Nedospelí manželia
07:30 Extrémna premena
05:20 Robošváb III.
05:45 Sherm a jeho mikróby
06:00 Tučniak Pecola
06:00 Královský víkend
07:40 Angele a Tony
09:15 Tamara Dreweová