Americká mládež objavila jedinečnú technológiu na sledovanie TV zdarma: Anténu

Americká mládež objavila jedinečnú technológiu na sledovanie TV zdarma: Anténu Zdroj: Shutterstock
Ekonomické analýzy tvrdia, že v Spojených štátoch sa tento rok zvýšil predaj televíznych antén až o 7 percent. Veľká časť tamojšej mládeže až teraz zistila, že podobná technológia vôbec existuje.

Ako pre Wall Street Journal uviedol 28-ročný Dan Sisco, v roku 2015 objavil na internete inzerát, že pomocou antény je možné prijímať veľké množstvo vysielaní televíznych kanálov zdarma. Zakúpil si jednu tiež za dvadsať dolárov. Odvtedy sleduje viaceré televízne stanice zdarma.

Podobne sú na tom viacerí jeho rovesníci. Podľa predavačov záujem mládeže o kúpu týchto antén rastie, pričom sa viacerí informujú o legálnosti technológie, pomocou ktorej môžu sledovať viaceré televízne stanice. Mnohí nedokážu uveriť faktu, že je skutočne legálna.

Hlavnou príčinou ich nevedomosti je, že v Spojených štátoch si veľká časť miléniovej generácie z detstva pamätá len káblovú televíziu a v súčasnosti pozerajú televíziu a filmy cez internet, kde sú podobné služby väčšinou spoplatnené.

Druhým faktorom je, že od roku 2009 Spojené štáty prinútili poskytovateľov služieb, aby prešli z analógového vysielania na digitálne. Veľká časť dnešnej mládeže si preto myslí, že prijímanie signálu pomocou antén zaniklo. Situácia je taká vážna, že ani 24-ročný syn predkladateľa právnych predpisov pre toto odvetvie nevedel, že v Spojených štátoch existuje možnosť prijímania signálu anténou. Pre Wall Street Journal priznal, že o tom nemal najmenšej potuchy, keďže najčastejšie sleduje Netflix.

Z júnového prieskumu vyplýva, že takmer tretina Američanov (až 29 percent) nemá vedomosť o tom, že antény fungujú aj v súčasnosti. Väčšinu z nich tvorí mládež.

Zdroj: WSJ

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

22:50 Moje letné prázdniny
00:55 Krvavé peniaze
03:35 TOP STAR
20:35 Statočné srdce
00:20 Dokonalá partia
02:10 Pasca
22:30 INKOGNITO
23:55 NIKTO NIE JE DOKONALÝ
01:25 NAŠI
23:10 Fix a Foxi II.
23:35 Príbehy dvoch myší
00:00 Altair v Hviezdnom kráľovstve
21:55 Prokletý kšeft
23:35 Bitva o Passchendaele
01:35 Okamžik vzkříšení