Na Malte nič nie je: Krajina pre zrútenie tamojšej ikony čelí kritike návštevníkov

Na Malte nič nie je: Krajina pre zrútenie tamojšej ikony čelí kritike návštevníkov Zdroj: Wikipedia/Azure Window
Tento rok v marci sa zrútila ikona ostrova Malta, takzvané azúrové okno, pozoruhodný prírodný úkaz, ktorý ročne prichádzali obdivovať desaťtisíce turistov. Teraz, v období, kedy Malta zažíva najväčší turistický nával, jej atrakcia najviac chýba. Reakcie turistov sú ale často zvláštne. Na jednom úkaze predsa nestojí a nepadá celá Malta.

Ľudia v rôznych aplikáciách, ktoré slúžia ako pomôcka pri cestovaní, hodnotia miesto mimoriadne nízkym ratingom. Ťažko povedať, čo turista čakal od miesta, ktoré kedysi bolo ikonické a dnes už proste nie je. Je to ale trochu nefér, pretože okolie miesta, ktoré azúrové okno obklopovalo, je stále kúzelne malebné a to aj bez bývalej turistickej atrakcie.

"To okno tam už nie je. Fakt nemôžem dať dobré hodnotenie miestu, ktoré už neexistuje. Nič ďalšieho k videniu tam nebolo. Príroda zvíťazila," napísal jeden z užívateľov webovej stránky a aplikácie TripAdvisor a miestu udelil jednu z piatich hviezdičiek. "Bol som tu pred desiatimi rokmi a už vtedy som si hovoril, že to nie je nič úžasné, ale teraz už tu nie je k videniu vôbec nič," uviedol ďalší nespokojný turista.

Otázkou je, či turisti o páde azúrového okna vedeli, alebo nie. Ich hodnotenia ale napríklad maltské médiá hodnotia ako príliš zlé. Jeden komentátor TripAdvisoru o kolapse atrakcie vedel a napriek tomu sa posťažoval: "Azúrové okno už nie je a vyhliadkový autobus tu aj tak zastavuje. Aj keď tu teraz vôbec nič nie."

Maltské cestovné agentúry sa tvrdeniam nespokojných výletníkov bránia. Dokonca vydali vyhlásenie, kde uvádzajú, čo všetko je na Malte zaujímavé. Spomínajú stredoveké opevnenie, možnosti potápania sa, ale aj katedrálu či staré mesto Mdina. TripAdvisor urobil krok, ktorým turistov vopred varuje: na svoje stránky umiestnil upozornenie, že azúrové okno už neexistuje. Negatívne hodnotenia ale stále prevyšujú.

Zdroj: CNC

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

22:50 Moje letné prázdniny
00:55 Krvavé peniaze
03:35 TOP STAR
20:35 Statočné srdce
00:20 Dokonalá partia
02:10 Pasca
22:30 INKOGNITO
23:55 NIKTO NIE JE DOKONALÝ
01:25 NAŠI
23:10 Fix a Foxi II.
23:35 Príbehy dvoch myší
00:00 Altair v Hviezdnom kráľovstve
21:55 Prokletý kšeft
23:35 Bitva o Passchendaele
01:35 Okamžik vzkříšení