Vo vesmíre nie sme sami: NASA komunikuje s mimozemšťanmi

Vo vesmíre nie sme sami: NASA komunikuje s mimozemšťanmi Zdroj: isifa
Ľudstvo už dlho špekuluje, či je možné, že Zem je jediná planéta vo vesmíre, kde sa vyvinul život. Teraz sa zdá, že by sme v tej otázke mohli mať jasno už veľmi skoro. Podľa hackerského hnutia Anonymous je už dokonca jasné, že vo vesmíre sú ďalšie inteligentné tvory. NASA už s nimi dokonca podľa hackerov komunikuje, o čom svedčia tajné zábery jedného zo šéfov NASA.

"Vzhľadom na najrôznejšie aktivity a misie, ktoré pátrajú po mimozemskom živote, sme na pokraji nevídaných objavov," nechal sa vraj počuť šéf vedeckého riaditeľstva NASA Thomas Zurbuchen na výbore Kongresu pre vedu, vesmír a technológie.

Zatiaľ čo fyzik Zurbuchen zrejme zatiaľ len dúfal a hovoril kongresmanom, že sme už technologicky pripravení objaviť život vo vesmíre, skupina Anonymous má za to, že situácia už pokročila oveľa ďalej. "Veľa ľudí tvrdí, že ľudstvo už neoficiálne v kontakte s mimožemšťanmi je - a nie sú to len poletujúce mikroorganizmy, ale pokročilé civilizácie cestujúce vesmírom," uviedli hackeri v poslednej zverejnenej nahrávke.

Potvrdenie svojej teórie vidia aj v nedávnom tweete Thomasa Zurbuchena: "Páni, až 219 nových planét! Dáta z Keplera ukazujú, že skoro každá hviezda má aspoň jednu planétu... Sme vo vesmíre sami?"

Vedec príspevkom reaguje na objavy astronómov z posledných rokov, ktorým sa podarilo nájsť ďalšie planéty pri iných hviezdách. Pred časom výsledky pozorovania z vesmírneho teleskopu Kepler NASA oficiálne zverejnila.

Ak sú doterajšie počty a odhady správne, má Mliečna dráha asi 200 miiárd hviezd. Len zlomok z nich sa síce podobá Slnku, ale okolo nich môže byť až 40 miliárd planét podobnej veľkosti a teploty ako Zem. Tam by teda mohol byť život, o ktorom zatiaľ nič nevieme. Rovnako ako existuje možnosť, že mimozemšťania môžu obývať aj ďalšie planéty, pretože život by sa mohol vyvinúť aj v odlišných podmienkach, než sú na Zemi.

Anonymous je nepríliš úzko organizovaná skupina hackerov, ktorí namiesto na kyberzločin využívajú svoje schopnosti na aktivizmus. Bojujú napríklad za slobodu internetu, prejavu a informácii alebo napríklad proti detskej pornografii.

Mnohí odborníci ich uznávajú, ale berú ich aj dosť s rezervou - ako neriadenú strelu. Ich symbolom je maska z komiksu a filmu V ako Vendetta.

Zdroj: CNC

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

07:30 Noviny TV JOJ
08:35 Súdna sieň
09:40 Súdna sieň
07:30 Moja mama varí lepšie ako tvoja
08:40 Štyri svadby - Veľká Británia III
09:45 PÁLI VÁM TO
07:20 Panelák
08:25 Panelák
09:45 Nákupné maniačky
07:50 Agi Bagi
08:00 Smejko a Tanculienka
08:10 Altair v Hviezdnom kráľovstve
07:05 Santa
08:30 Arrietty ze světa půjčovníčků
10:10 Prostě spolu