Muž urazil islamského proroka Mohameda: Zaplatí za to svojím životom?

Muž urazil islamského proroka Mohameda: Zaplatí za to svojím životom?
Pakistanca Taimoora Razu obvinili z rúhania a následne ho odsúdili na trest smrti za urážku proroka Mohameda na sociálnej sieti. Obvinenie prišlo po tom, čo na Razu na Facebooku narazil pracovník protiteroristického úradu. Razovi právnici upozorňujú, že pakistanská vláda sa snaží o spoluprácu s Facebookom a Twitterom, aby jej pomáhali odhaľovať rúhanie.

K odsúdeniu na trest smrti za rúhanie na sociálnych sieťach došlo v Pakistane vôbec prvýkrát. Pakistanec Taimoor Raza sa ho mal dopustiť v konverzácii o islame na Facebooku s osobou, ktorá sa následne ukázala byť pracovníkom úradu, ktorý v krajine bojuje proti terorizmu. Na fakt poukázali Razovi právnici, ktorí tvrdia, že ich klient je nevinný. Proti rozsudku pakistanského súdu sa chcú odvolať.

Pakistan sa v marci tohto roku obrátil na sociálne siete Facebook a Twitter a požiadal ich o pomoc s odhaľovaním rúhania medzi jeho užívateľmi. Okrem ľudí žijúcich priamo v Pakistane by chceli sledovať aj Pakistancov žijúcich v zahraničí.

Facebook vtedy reagoval slovami, že berie vážne všetky žiadosti, ktoré prichádzajú od vlád. Zdôraznil ale, že "cieľom je chrániť súkromie a práva našich užívateľov". Twitter odmietol žiadosť pakistanskej vlády komentovať.

Odvtedy milióny Pakistancov obdržali od vlády textové správy s varovaním, že sa majú vyvarovať rúhaniu online.

Rúhanie sa v Pakistane považuje za vážny trestný čin, za ktorý hrozí najvyšší trest, ktorý je odsúdenie na smrť.

Zdroj: CNC

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

05:00 Súdna sieň - NOVÉ PRÍPADY
06:15 Noviny TV JOJ
07:10 Krimi
05:30 Ako som spoznal vašu mamu II.
05:50 Skutočné paničky z Orange County VIII.
07:15 Forky, vtipky XXVI.
05:00 Nákupné maniačky
05:45 Hotelové SOS
07:30 Ako som spoznal vašu mamu II.
05:20 Robošváb III.
05:45 Sherm a jeho mikróby
06:00 Tučniak Pecola
06:55 Iluze lásky
08:35 Dvě svatby
10:05 Love and Mercy