Užíval si vďaka chybe banky: Mladík prešustroval dva milióny

Užíval si vďaka chybe banky: Mladík prešustroval dva milióny Zdroj: Reprofoto/Mirror
Austrálčanovi Lukeovi Brettovi Moorovi sa stalo to, o čom mnohí len snívajú. Vďaka chybe banky si mohol požičiavať peniaze bez obmedzenia. Samozrejme, využíval to, čo to išlo. Keď mu na to prišli, zatkla ho polícia a skončil za mrežami. Vo väzení si odsedel len pár mesiacov, kým ho prepustili.

Luke Brett Moore mal v roku 2010 len 22 rokov a zrovna neprežíval šťastné obdobie. Úspory na jeho účte pomaly, ale iste mizli, lenže splátka hypotéky z jeho konta záhadne odišla, hoci na to prostriedky nemal.

V banke došlo k chybe v systéme. Mladík to okamžite začal využívať. Stačilo pár mesiacov a jeho dlh voči banke narástol na deväť tisíc austrálskych dolárov. Ani to mladíka ale nezastavilo. V auguste 2012 bol jeho dlh, ktorý z účtu vytiahol, okolo dvoch miliónov dolárov.

"Bol som v šoku. Zistil som, že mám prístup k veľkému množstvu peňazí. Bolo to pre mňa šialené obdobie. Mal som 22 rokov, bol som mladý a hlúpy a nepremýšľal som nad možnými následkami," priznal Moore.

V čase, kedy si z banky neobmedzene vyťahoval peniaze, si kúpil napríklad autá značiek Maserati či Aston Martin, motorový čln či iné cennosti. Okrem toho si užíval aj bohémsky život. Navštevoval nočné kluby, užíval drogy i alkohol v nemalom množstve. Nič ale netrvá večne. V decembri toho roku vtrhla do jeho domu polícia. Pri domovej prehliadke našli napríklad podpísaný dres Michaela Jordana.

Zdroj: Reprofoto/Daily Telegraph

​Po zatknutí ho prepustili na kauciu. Vo februári minulého roka ho ale uznali vinným z nezákonného obohatenia, pretože peniaze získal podvodom. O dva mesiace neskôr ho odsúdili na 4,5 roka za mrežami. Nasledujúce týždne strávil čítaním právnickej literatúry a pred súdom sa rozhodoval zastupovať sám. Podal žiadosť o prepustenie na kauciu. Vyšlo mu to a už v auguste bol opäť na slobode, kde čakal na rozhodnutie o jeho odvolaní.

Proces trval vyše roka. Nakoniec sa ale dočkal. Padol oslobodzujúci verdikt.

Zdroj: Daily Telegraph

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

05:35 Noviny TV JOJ
06:35 Krimi
07:05 Noviny TV JOJ
05:25 Črepiny PLUS
06:05 Štyri svadby IV.
06:45 Štyri svadby IV.
05:30 Nové bývanie
06:00 Súdna sieň
06:30 Najlepší vizážisti
05:10 Hovoriaca Kniha kúziel
05:30 Sherm a jeho mikróby
05:45 Bobove dobrodružstvá na pláži
06:05 Kid
08:00 Lovci dinosaurů
09:45 Arrietty ze světa půjčovníčků