Otec so synom oslepovali laserom pilotov, dostali mastnú pokutu

12.08.2017 07:00 Premuža.sk Zábava
Otec so synom oslepovali laserom pilotov, dostali mastnú pokutu Zdroj: Profimedia
Pokuta až 540 tisíc libier hrozí Britovi a jeho synovi za srandu, ktorú si urobili na dovolenke v španielskom prístavnom meste Malaga. V noci zo svojho balkóna svietili laserovými ukazovadlami a oslepovali tak pilotov lietadiel neďalekého letiska. Prípad vyšetruje polícia.

Štyridsaťjedenročného muža jeho 15-ročného syna identifikoval ako podozrivého policajt, ktorý náhodou býval v rovnakom hoteli ako oni. Keď videl, že z ich izby mieria dva zelené lúče, napadlo mu, že majú súvislosť s nedávnymi sťažnosťami z letiska.

Niekoľko pilotvo sa totiž sťažovalo, že ich oslepuje neznámy lúč a komplikuje im tak let. Išlo o pilotov štandardných komerčných lietadiel prevážajúcich turistov. Oficiálnu sťažnosť podali traja, ale podľa polície ich bolo asi viac.

Polícia na podnet policajta z hotela vykonala prehliadku izby dvoch Britov a laserové ukazovadlá naozaj našla. Páru tak teraz hrozí výnimočná pokuta až 540 tisíc libier za ohrozenie verejnej bezpečnosti. "Národná polícia identifikovala dvoch ľudí v hoteli v Torremolinos ako autorov útoku na pilotov letiska Malaga," potvrdila tlačová hovorkyňa španielskej národnej polície. "Teraz sa rozhodne o výške pokuty," pokračovala.

"Upozornil na nich policajt, ktorý nebol v službe. Nachádzal sa v rovnakom hoteli ako oni. Asi o 11 večer videl, ako zelenými laserovými ukazovadlami svietia na lietadlá. Mnoho pilotov si v tej chvíli kontrolnej veži sťažovalo, že ich oslepuje nejaký lúč. Policajt tak zavolal posily a spoločne v izbe zaistili dve laserové ukazovadlá," ukončila vysvetľovanie.

K zatknutiu mužov nakoniec nedošlo, polícia ich nechala užiť si zvyšok dovolenky. Pokutu ale zaplatiť budú musieť.

Zdroj: CNC

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

05:00 Súdna sieň - NOVÉ PRÍPADY
06:15 Noviny TV JOJ
07:10 Krimi
05:30 Ako som spoznal vašu mamu II.
05:50 Skutočné paničky z Orange County VIII.
07:15 Forky, vtipky XXVI.
05:00 Nákupné maniačky
05:45 Hotelové SOS
07:30 Ako som spoznal vašu mamu II.
05:20 Robošváb III.
05:45 Sherm a jeho mikróby
06:00 Tučniak Pecola
06:55 Iluze lásky
08:35 Dvě svatby
10:05 Love and Mercy