Otec so synom oslepovali laserom pilotov, dostali mastnú pokutu

12.08.2017 07:00 Premuža.sk Zábava
Otec so synom oslepovali laserom pilotov, dostali mastnú pokutu Zdroj: Profimedia
Pokuta až 540 tisíc libier hrozí Britovi a jeho synovi za srandu, ktorú si urobili na dovolenke v španielskom prístavnom meste Malaga. V noci zo svojho balkóna svietili laserovými ukazovadlami a oslepovali tak pilotov lietadiel neďalekého letiska. Prípad vyšetruje polícia.

Štyridsaťjedenročného muža jeho 15-ročného syna identifikoval ako podozrivého policajt, ktorý náhodou býval v rovnakom hoteli ako oni. Keď videl, že z ich izby mieria dva zelené lúče, napadlo mu, že majú súvislosť s nedávnymi sťažnosťami z letiska.

Niekoľko pilotvo sa totiž sťažovalo, že ich oslepuje neznámy lúč a komplikuje im tak let. Išlo o pilotov štandardných komerčných lietadiel prevážajúcich turistov. Oficiálnu sťažnosť podali traja, ale podľa polície ich bolo asi viac.

Polícia na podnet policajta z hotela vykonala prehliadku izby dvoch Britov a laserové ukazovadlá naozaj našla. Páru tak teraz hrozí výnimočná pokuta až 540 tisíc libier za ohrozenie verejnej bezpečnosti. "Národná polícia identifikovala dvoch ľudí v hoteli v Torremolinos ako autorov útoku na pilotov letiska Malaga," potvrdila tlačová hovorkyňa španielskej národnej polície. "Teraz sa rozhodne o výške pokuty," pokračovala.

"Upozornil na nich policajt, ktorý nebol v službe. Nachádzal sa v rovnakom hoteli ako oni. Asi o 11 večer videl, ako zelenými laserovými ukazovadlami svietia na lietadlá. Mnoho pilotov si v tej chvíli kontrolnej veži sťažovalo, že ich oslepuje nejaký lúč. Policajt tak zavolal posily a spoločne v izbe zaistili dve laserové ukazovadlá," ukončila vysvetľovanie.

K zatknutiu mužov nakoniec nedošlo, polícia ich nechala užiť si zvyšok dovolenky. Pokutu ale zaplatiť budú musieť.

Zdroj: CNC

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

22:50 Moje letné prázdniny
00:55 Krvavé peniaze
03:35 TOP STAR
20:35 Statočné srdce
00:20 Dokonalá partia
02:10 Pasca
22:30 INKOGNITO
23:55 NIKTO NIE JE DOKONALÝ
01:25 NAŠI
23:10 Fix a Foxi II.
23:35 Príbehy dvoch myší
00:00 Altair v Hviezdnom kráľovstve
21:55 Prokletý kšeft
23:35 Bitva o Passchendaele
01:35 Okamžik vzkříšení