Nechcelo sa mu čakať: Mladík z lietadla vystúpil núdzovým východom

11.08.2017 07:00 Premuža.sk Zábava
Nechcelo sa mu čakať: Mladík z lietadla vystúpil núdzovým východom Zdroj: Flickr
Sedemnásťročný Američan po pristátí lietadla v San Franciscu otvoril núdzový východ, vyliezol na krídlo a zoskočil na letiskovú plochu skôr, ako mu v tom mohli zabrániť šokovaní spolucestujúci. Mladíka, ktorý bol očividne v stave emočného vypätia, polícia zadržala.

Adolescent cestoval sám a z lietadla rýchlo vystúpil len pár minút po prílete stroja spoločnosti Copa Airlines zo Strednej Ameriky, informoval hovorca sanfrancisckého letiska Doug Yakel. Na ostatné lety incident vplyv nemal.

Chlapca zadržali stavební pracovníci na letisku a predali ho polícii, ktorá ho zatkla. Mladík podľa Yakela zranený nebol. Podľa svedkov ale pôsobil rozrušene a znepokojene počas celého sedemhodinového letu z Panamy a kým si cestujúci stihli všimnúť, že núdzové dvere sú odstránené, už bežal po pristávacej ploche.

"Bolo to, ako keby vyletel, stalo sa to veľmi rýchlo," povedala Sophia Gibson z kalifornského San Jose.

Spoločnosť Copa Airlines vo vyhlásení upozornila, že núdzové východy nad krídlami môžu sami pasažieri otvoriť len v prípade núdze, aby tak umožnili evakuáciu. Pokiaľ niekto otvorí dvere bez toho, aby na to dostal pokyn od posádky, porušuje federálne zákony.

Aerolinky uviedli, že stroj po incidente zaparkoval pri východe a všetci ostatní cestujúci vystúpili bez problémov. Pasažier Isaac Rodrigues povedal, že otvor, ktorý vznikol odstránením núdzových dvier, medzitým vyplnila svojím telom jedna z letušiek.

Zdroj: ČTK

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

05:00 Súdna sieň - NOVÉ PRÍPADY
06:15 Noviny TV JOJ
07:10 Krimi
05:30 Ako som spoznal vašu mamu II.
05:50 Skutočné paničky z Orange County VIII.
07:15 Forky, vtipky XXVI.
05:00 Nákupné maniačky
05:45 Hotelové SOS
07:30 Ako som spoznal vašu mamu II.
05:20 Robošváb III.
05:45 Sherm a jeho mikróby
06:00 Tučniak Pecola
06:55 Iluze lásky
08:35 Dvě svatby
10:05 Love and Mercy