15 jednoduchých a lacných tipov pre majiteľov automobilov

15 jednoduchých a lacných tipov pre majiteľov automobilov

Život majiteľov áut so sebou prináša viaceré malé neduhy, ktoré je lepšie hodiť ihneď za hlavu. Máme pre vás zopár drobných trikov, pomocou ktorých si s nimi poradíte.

Majitelia automobilov potvrdia, že v ich šoférskom živote existuje milión drobností, kvôli ktorým sa mnohokrát rozčúlia alebo si s nimi nevedia dať rady, ale s trochou vynaliezavosti sa dajú zvládnuť ľavou zadnou.

Aby sme ušetrili váš čas a trochu aj peniaze, máme tu pre vás zopár skvelých nápadov.

1. Čistenie reflektorov pomocou zubnej pasty

Zdroj: cdn-media.org

Vyzerajú vaše predné svetlá ako zahmlené? Určite si ešte spomeniete, keď predné svetlá vyzerali ako nové a boli úplne priehľadné. Že už to nie je pravda? Ich vzhľad môžete obnoviť a vrátiť do pôvodného stavu a to za pár Eur! Nemusíte kupovať žiadne drahé prípravky, stačí len vojsť do kúpeľne. Použite zubnú pastu a to akúkoľvek. Naneste zubnú pastu na kus látky. Dajte dostatočné množstvo nech svetlá nedrhnete nasucho. Hneď ako máte zubnú pastu na látke, začnite trením čistiť kryt svetla. Možno budete musieť trochu pritlačiť alebo pridať pastu, ale neprestávajte, kým sa vám špinu nepodarí odstrániť. Robte krúživé pohyby. Nakoniec svetlá opláchnite vodou a utrite vlhkou handrou.

2. Použite topánku ako držiak na nápoj

Zdroj: cdn-media.org

Veľa áut je už síce dodávaných s držiakmi nápojov, ale zďaleka nie všetky sú vyhovujúce. Niekedy proste potrebujete niečo stabilnejšie ako chatrný kus plastu alebo držiak nápojov, ktorý nie je dostatočne hlboký, aby sa v ňom nápoj udržal. Na to vám výborne poslúži obyčajná topánka. Použite svoju tenisku a umiestnite do nej svoj nápoj, je ideálna a nastaviteľná takmer pre každú šálku alebo pohár. Je oveľa hlbšia ako klasické držiaky a samotná topánka je dosť ťažká zospodu na to, aby zabránila rozliatiu. Tento trik tiež môžete využiť v prírode, kde nemáte potrebný držiak na nápoj.

3. Pridajte kľúč na kľúčenku pomocou vyberača spiniek

Zdroj: cdn-media.org

Asi viete, aké ťažké je do niektorých oceľových krúžkov vtlačiť kľúč, hlavne ak sú nové, pevné a kľúč nemá dierku pri kraji. Ak nemáte dlhšie nechty, ide to ešte horšie. Netrápte sa zbytočne a otvorte krúžok pomocou vyberača spiniek.

4. Použite vyhrievané sedadlo na udržanie vášho jedla v teple

Zdroj: cdn-media.org

Nie všetky vozidlá majú ohrievače v sedadlách, ale tie, ktoré majú môžete naozaj užitočne využiť. Po vyzdvihnutí jedla, si zapnite vyhrievanie sedadla a položte si na neho jedlo. Nebudete mať síce jedlo horúce ako z rúry, ale určite to spomalí jeho vychladnutie, takže vaše jedlo zostane dlhšie teplé.

5. Oprava drobných škrabancov lakom na nechty

Zdroj: cdn-media.org

Obehol vám niekto nové auto kľúčom? To isto každého majiteľa jeho miláčika nahnevá, hlavne ak je oprava poriadne nákladná. Ak však na takúto opravu momentálne nemáte peniaze, môžete sa pokúsiť opraviť si škrabance sám. Budete k tomu potrebovať len lak na nechty. V drogérii si kúpite lak, ktorého farba sa čo najviac podobá laku vášho auta. Potom to stačí už len zamaľovať. Zblízka to určite nebude vyzerať ako nové, ale z diaľky si to nikto ani nevšimne.

6. Použite plastový obal z fastfoodu ako odpadkový kôš

Zdroj: cdn-media.org

Tie drobné odpadkové nádoby na bočných dverách vodiča a spolujazdca sú snáď vtip. Nič sa prakticky do nich nezmestí a ich čistenie je hotové utrpenie. Riešenie je jednoduché. Ako odpadkový kôš vám pomôžu obaly z ktoréhokoľvek stánku s rýchlym občerstvením. Ak máte jeden s dostatočne veľkým otvorom, môžete tam napchať od obalov z cukríkov, pochutín až po žuvačky naozaj čokoľvek, až kým sa nezaplní a potom ho jednoducho zahodiť. Nie je nič horšie ako vidieť šoférov, ktorí vyhadzujú drobný odpad počas jazdy von oknom.

7. Používajte plastové obaly ako clonu

Zdroj: cdn-media.org

Pamätáte sa ešte na vysvedčenia? Nie, teraz nemáme na mysli tie nepríjemné udalosti, vďaka ktorým ste sa v ten deň vôbec neponáhľali domov zo školy, ale na obaly, v ktorom ste si svoj ortieľ niesli. Koľko sme sa nahrali s tým, že sme si s nimi šúchali suché vlasy, ktoré sa nám potom vďaka statickej energii postavili. A presne pomocou týchto farebných obalov si môžete v aute vyrobiť skvelú clonu, aby vás neoslepovalo slnko. Stačí si nimi pošúchať vlasy a jednoducho ich nalepiť na čelné sklo tam, kde vám slnečné lúče vadia vo výhľade najviac.

8. Malá sieťka môže pridať ďalšie úložisko

Zdroj: cdn-media.org

Kam si dať kabát, aby vám nebránil vo výhľade von oknom? Je to jednoduché vyrobte si nový úložný priestor. Postačí vám na to obyčajná sieťka, ktorú si môžete pripevniť ku stropu auta a môžete tam okrem oblečenia uschovávať napríklad časopisy. Sieťka je cenovo dostupná a nebudete mať tieto veci v aute všade okolo seba.

9. Parkovanie smerom na východ

Zdroj: cdn-media.org

Toto môže byť trochu ťažšie, ale ak sa vám to podarí, zistíte, aké to je úžasné. Vzhľadom na to, že slnko vychádza na východe, bude po celú dobu vyhrievať čelné sklo vášho automobilu a vy sa nebudete musieť cestou do práce zdržiavať jeho rozmrazovaním alebo ručným škrabaním námrazy.

10. Zvon na opravu priehlbín

Toto je pomerne starý trik. Ak máte pocit, že mechanik by pri preliačenej karosérii robil v podstate to isté, urobte to sami. Nemáme teraz na mysli ťažké poškodenie karosérie, ale menšie preliačiny, ktoré so záchodovým zvonom dokážete vrátiť do pôvodného stavu.

11. Použitie ručnú dezinfekciu na rozmrazenie kľúčovej dierky

Zdroj: cdn-media.org

Názov hovorí za všetko. Alkohol výborne topí ľad a sprej dostanete priamo do kľúčovej dierky na zámku. Mnoho ľudí nosí v zime tieto veci so sebou, takže by ste mohli tiež. Nevyčistíte si ním len ruky, ale odmrazíte aj zámok, ak nemáte po ruke rozmrazovač. Prípadne ho máte - len zakaždým ho zabudnete vo vnútri vášho auta ako jeden z našich kolegov. Dve muchy jednou ranou.

12. Zvýšte dosah diaľkového ovládania centrálu

Zdroj: cdn-media.org

Namierte diaľkový ovládač do svojich pootvorených úst a otočte sa smerom k autu. Áno, naozaj to funguje. Veda za tým je vlastne celkom jednoduchá. Vaša hlava je naplnená tekutinou a tekutina je dobrý vodič. Takže, keď si dáte kľúčenku proti vašej lebke a otočíte hlavu smerom k anténe, zvýšite tak dosah vášho diaľkového ovládača, ak nebudete príliš ďaleko. Koľkí z vás si šli teraz rýchlo pohľadať kľúče od auta?

13. Odstránenie rýh pomocou zubnej pasty

Nielen, že je zubná pasta skvelá na reflektory, ale poradí si aj so škrabancami na aute. Je to jednoduché. Potrite zubnou pastou miesto, kde sa škrabanec nachádza alebo je odretý a očistite. Ak nie je odretá plocha radikálne poškodená, zubná pasta si s ňou poradí.

14. Kôš na bielizeň ako organizér

Zdroj: cdn-media.org

Kufor vášho automobilu je plný neporiadku. Vieme to, náš je tiež. Ak si  zaobstaráte kôš na bielizeň, budete mať miesto pre všetky svoje veci, takže nebudú poletovať kade-tade. Zoženiete ho za Euro v ktoromkoľvek obchode s domácimi potrebami a nemusíte sa viac starať o veci, že sú voľne pohodené a váľajú sa vám v kufri.

15. Vytvorte si organizér z držiaku na obuv

Zdroj: cdn-media.org

Zmeškali ste poslednú akciu niektorého z hypermarketov a neviete kedy budú mať opäť v akcii organizér na zadnú stranu sedadla? Zaobstarajte si v niektorom z obuvníctiev držiaky na obuv, sú takmer identické. Umiestnite ich na zadnú stranu predných sedadiel a výborne vám poslúžia na umiestnenie vecí ako mapy, farbičky pre deti, rukavice a iné. V prípade, že máte deti dve vám jeden určite stačiť nebude.

Zdroj: lifehack.org

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

05:10 Krimi
05:25 Noviny TV JOJ
06:20 Veľká oriešková lúpež
05:20 Skutočné paničky z Orange County VIII.
06:45 Bordelári
08:20 NIKTO NIE JE DOKONALÝ
06:05 TOP STAR
06:35 Nedospelí manželia
07:30 Extrémna premena
05:20 Robošváb III.
05:45 Sherm a jeho mikróby
06:00 Tučniak Pecola
06:00 Královský víkend
07:40 Angele a Tony
09:15 Tamara Dreweová