Oktagon 3 bude najväčším turnajom Česko-Slovenska

Oktagon 3 bude najväčším turnajom Česko-Slovenska Zdroj: Facebook
V poradí tretie podujatie organizácie OKTAGON sa opäť vracia do Prahy, pričom na programe bude 12 zápasov podľa pravidiel MMA. O všetkom podstatnom sme sa porozprávali s Pavlom Nerudom.

Koncom mesiaca nás v Prahe čaká jeden z vrcholov roka. Na čo sa môžu diváci tešiť?

Podujatie Oktagon 3 prebehne na lukratívnom mieste na Štvanici. Krásny štadión je postavený na rieke Vltava, pričom divák je postavený priamo v jej strede. Je to tam naozaj krásne, ak si sadnete na horné miesta, môžete si z jednej strany užívať zápasy a z druhej krásne centrum Prahy. Celé to bude výnimočné a veľmi sa na to tešíme. S Ondrom Novotným sme chceli, aby bol tento turnaj akousi oslavou MMA.

Na podujatí bude množstvo zvučných mien. Ktoré sú tie najväčšie?

Hlavnou hviezdou bude určite Attila Végh, ktorý sa na domácej pôde predstaví po dlhých šiestich rokoch. So všetkým rešpektom k ostatným bojovníkom, Attila Végh je najväčšia hviezda Česko-Slovenska. Attilovi sa postaví bojovník zo slávneho SBG Dublin, kde pôsobí aj Conor McGregor. Je to výborné aj preto, lebo to predstavuje akési prekročenie domáceho rozmeru, ako ho vnímame. Súboj s Paulom Byrnem bude úplná ´pecka´.

Zaujímavý bude určite súboj Gábora Borárosa, ktorému sa zranil už druhý súper. Na výber dostal niekoľko nových bojovníkov a Gábor si vybral najťažšiu voľbu, čo nás prekvapilo. Jeho súperom bude Brazílčan Junior Marques, ktorý je neporazeným bojovníkom so skóre 7-0. Jeho tréneri Ilja Škondrič a Attila Végh pritom vybrali schodnejších súperov, Gábor si ale vybral tohto.Páči sa mi, že Gábor chápe rozmer tohto podujatia, a tento duel ho môže posunúť do zahraničných líg. Konečne sa ukáže, čo v ňom naozaj je, lebo ešte stále veľa ľudí si myslí, že Gábor mal iba ľahkých súperov a dostatočne nepreukázal svoje kvality. Veď pred zápasom s veľmi kvalitným bojovníkom Rolandom Čambalom sme robili anketu a takmer každý v súboji favorizoval Čambala. Videli sme potom, ako to dopadlo.

Veľmi sa teším aj na súboj ťažkých váh medzi Bobom Vovesom a Alexom Cvernom a taktiež na ďalšiu ťažkú váhu Viktora Pavlíčka, ktorému sa dokonca zranili až traja súperi. Po zranení sa vracia Miro Štrbák, ktorého vyzve Matěj Kuzník. U fanúšikov je Miro favorit, ale Kuzník je nesmierne nahecovaný a je vo veľmi dobrej forme.

Samozrejme, zabudnúť nemôžeme ani na Ilju Škondriča, ktorý si vybral veľmi ťažkého súpera Michala Bobrowskeho, ktorý má iba 22 rokov a výbornú bilanciu 5-0. Iljovi ale takýto súperi sedia. Je v psychickej pohode, tvrdo trénuje a páči sa mi, že si dal opäť takúto výzvu.

Z mladých pušiek chcem ešte poukázať na Ronalda Paradeisera, ktorý bude na Oktagone debutovať. Na jeho výkon som veľmi zvedavý.

Jeden z najväčších otáznikov visí nad duelom Pajtina vs. Lejsek, ktorý nemá favorita a bude odvetou po kontroverznom stretnutí na Oktagon Výzve

To bude výborný zápas! Ľudia si prvý duel možno pamätajú z televíznych obrazoviek, kde prišlo ku veľmi kontroverznému rozhodnutiu, keďže si mnohí mysleli, vrátane mňa, že výhra mala putovať na stranu Pajtinu. Arbitri ale rozhodli inak, pričom padli aj nejaké obvinenia z manipulácie, čo doteraz neviem predýchať. Tentokrát sa tak ukáže, kto z tejto dvojice je skutočne lepší. Je to duel, pri ktorom je mi už teraz ľúto toho, kto prehrá. Obaja sú totiž obrovskí sympaťáci a obaja prehrou veľa stratia. Tomáš je po nešťastnej prehre a Lukáš mal dobre známe zdravotné problémy. Obaja potrebujú výhru ako soľ, v stávke totiž je viac, ako si divák myslí. Z pohľadu kariérneho postupu oboch bojovníkov je to jeden z najdôležitejších zápasov podujatia.

Po zranení sa vracia Jakub Běle, tentokrát sa ale predstaví v strednej váhe

Myslím si, že to bolo správne rozhodnutie, pretože mal určité problémy dostať sa do 77-ky. Uvidíme, v akej bude forme po zranení sánky. Podľa môjho názoru je bojovníkom, ktorý môže mať sľubnú kariéru, pretože je to dobrý typ.

Štvanice nie je krytý štadión. Prečo ste sa rozhodli pre open air podujatie?

Open air preto, lebo je leto a chceli sme priniesť niečo nové. Musím sa priznať, že to bol hlavne Ondrov nápad, pretože mi stále vravel, ako by tam bolo super. Nerozumel som tomu, až kým som tam neprišiel, to miesto je proste úžasné. Je tam riziko dažďa, ale na to sme si zabezpečili špeciálnu strechu. Sú tam aj výzvy, pretože tá hala nie je vo všetkom ideálna a veľa vecí treba zabezpečiť, určite viac ako na predchádzajúcich podujatiach. Máme ale dobrý tím, čiže verím, že sa všetko zvládne.

Ako bude vyzerať váženie?

Váženie bude na Náplavce, pričom sme sa spojili s Reebokom, ktorý tam aj postaví pódium. Je to krásny priestor galérie pri Vltave. Čiže všetci sa môžu prísť na váženie pozrieť a už teraz môžem prezradiť, že bude naozaj intenzívne.

Zdroj: Svet MMA

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

22:50 Moje letné prázdniny
00:55 Krvavé peniaze
03:35 TOP STAR
20:35 Statočné srdce
00:20 Dokonalá partia
02:10 Pasca
22:30 INKOGNITO
23:55 NIKTO NIE JE DOKONALÝ
01:25 NAŠI
23:10 Fix a Foxi II.
23:35 Príbehy dvoch myší
00:00 Altair v Hviezdnom kráľovstve
21:55 Prokletý kšeft
23:35 Bitva o Passchendaele
01:35 Okamžik vzkříšení