Lukáš Pajtina: Chcel by som zápasiť aj mimo Oktagon

Lukáš Pajtina: Chcel by som zápasiť aj mimo Oktagon Zdroj: Facebook
Po prestupe do Octagon Fighting Academy zažíva Pajtina výrazný progres, ktorý chce ukázať na podujatí Oktagon 3.

Najzaujímavejšie highlighty zo sveta zmiešaných bojových umení vám prinášame v spolupráci s portálom SVET MMA.

Už nejakú dobu bývate v Bratislave. Zvykli ste si už na tunajšie prostredie?

Zabýval som sa veľmi dobre, už bývam sám. Trénujem naplno a popritom sa snažím dávať aj súkromné hodiny.

Čaká vás odveta s Tomášom Lejskom

Na zápas som veľmi dobre pripravený, mám výbornú formu. Prestup do OFA mi veľmi pomohol, pretože v týchto podmienkach naozaj cítim, že rastiem. Cítim sa naozaj sebavedomo, čo príde v zápase, na to budem reagovať. Som na tom dobre ako po fyzickej stránke tak aj po psychickej. Trénujem komplexne, čiže už nie som zameraný iba na tú zem, ale mám už aj osobného trénera na box a podobne.

Vraciate sa do welterovej váhy. Bude to výhoda?

Áno, obrovská, pretože budem chudnúť maximálne 2-3 kilá. Okrem toho sa už aj po zdravotnej stránke bojím ísť nižšie, pretože po minulých problémoch som mohol skončiť ako invalid, čo v 24 rokoch nie je veľmi príjemné. V 77-čke sa cítim dobre, som v nej silný.

Podľa mnohých bude váš zápas jedným z najdôležitejších na turnaji, pretože obaja môžete veľa získať, ale aj stratiť. Cítite to tak?

Je to pravda. Tomáš je po prehre, ja som s ním prehral po kontroverznom verdikte a naposledy do toho prišli zdravotné komplikácie. Obaja tak musíme vyhrať, ale verím tomu, že máme obaja natrénované a poriadne sa tam pobijeme. Znesieme veľa, čiže očakávam tvrdý a kvalitný zápas.

V čom by mala byť odveta iná?

V prvom zápase sme sa takmer nepoznali, a každý si v podstate šiel to svoje. Teraz obaja vieme, čo môžeme čakať, a tak sa príprava zameriava na viac detailov. Určite si na mňa niečo pripraví, ale takisto som aj ja zmenil veľa vecí, aby som tento zápas vyhral.

Kde ste sa od tohto zápasu spred roka posunuli?

Po prestupe do OFA sa toho zmenilo veľa. Tým nechcem povedať, že v Žiline to nebolo dobré, ale nemal som tam veľa sparing partnerov a aj tempo tréningov v OFA je úplne iné. Táto telocvičňa je zameraná na to, aby odtiaľ vychádzali šampióni.

Čiže cítiť úplne iné psychické nastavenie?

Presne! Je to veľmi cítiť na tréningoch, kde sa naozaj ide tvrdo. Mám viac skúseností z ťažkých sparingov a posunul som sa aj po psychickej stránke. Celkovo som niekde inde.

Bude to najdôležitejší duel kariéry?

Každý duel je dôležitý, ale teraz budem bojovať na štadióne, kde bude skutočne veľa ľudí. Tento duel bude ale dôležitý aj preto, aby si ma ľudia všimli, a prišla by nejaká lepšia ponuka. Verím, že keď ten zápas vyhrám a urobím dobrú šou, začne mi chodiť aj viac klientov na súkromky. Musím ukázať, že tú kvalitu mám.

Čo príde po Oktagone?

Pre mňa sú dva zápasy ročne dosť málo, čiže ak nebudem zranený, chcel by som zápasiť ešte v auguste alebo septembri, aj na turnajoch mimo Oktagon. V domácich pomeroch sa už robia viaceré zaujímavé podujatia a dá sa vybrať.

Spomínali ste, že dávate súkromné tréningy

Súkromné tréningy mi finančne pomáhajú s prípravou a celkovým živobytím. Niečo sa už rozbehlo, ale nie je toho tak veľa, ako by bolo potrebné. Všetci ľudia tak majú u mňa dvere otvorené.

V šou Oktagon Výzva ste boli prezentovaný ako veľký milovník žien. Padla vám už nejaká do oka?

Nie, momentálne to neriešim. Chcem sa venovať hlavne tréningu a mať pred zápasom čistú hlavu.

Zdroj: Svet MMA

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

07:30 Noviny TV JOJ
08:35 Súdna sieň
09:40 Súdna sieň
07:30 Moja mama varí lepšie ako tvoja
08:40 Štyri svadby - Veľká Británia III
09:45 PÁLI VÁM TO
07:20 Panelák
08:25 Panelák
09:45 Nákupné maniačky
08:00 Smejko a Tanculienka
08:10 Altair v Hviezdnom kráľovstve
08:25 Wilf - čarodejnícky pes
07:05 Santa
08:30 Arrietty ze světa půjčovníčků
10:10 Prostě spolu