Neskutočné odchody zo sveta: 11 najbizarnejších úmrtí v histórii

Neskutočné odchody zo sveta: 11 najbizarnejších úmrtí v histórii Zdroj: Pixabay
Nepoznáš dňa, ani hodiny. Stará životná múdrosť tvrdí, že smrť si nevyberá. Ak niekto umrie prirodzeným spôsobom, nevie, akým spôsobom a kedy opustí tento svet.

Ak by ľudia v našom výbere vedeli, aký smutný osud ich čaká, pravdepodobne by bol ich život úplne iný. Niektorí by možno umreli smiechom, pretože osud, si pre nich pripravil naozaj bizarný odchod zo sveta.

Aischylos bol jedným z najvýznamnejších antických dramatikov a považoval sa za otca tragédie. Jeho pozemská púť bola ukončená rovnakým spôsobom. Na hlavu mu padla korytnačka, ktorú vo vzduchu upustil orol. Či túto tragédiu prežila, sa nevie.

Zdroj: Wikimedia

​V roku 1327 bol Eduard II. kráľ Anglicka z dynastie Plantagenetovcov zavraždený obzvlášť krutým spôsobom. Do ritného otvoru mu strčili roh, cez ktorý do neho vliali roztavené železo, ktoré mu spálilo vnútornosti. Ak by sme si mohli vybrať, radi by sme ostali pri obyčajnom srdcovom záchvate.

Zdroj: Wikimedia

​V roku 1567 si starosta mesta Branau Hans Steiniger zlomil väz, keď sa potkol o vlastnú bradu.

Zdroj: Wikimedia

​V roku 1771 sa holštajnsko-gottorpský vojvoda a švédsky kráľ Adolf (I.) Frederik prejedol k smrti. Celkom by nás zaujímalo menu jeho poslednej večere.

Zdroj: Wikimedia

​V roku 1871 sa Clement Vallandigham advokát z Ohia pokúšal obhájiť svojho klienta, podozrivého z vraždy. Tvrdil, že jeho obeť neumrela rukou jeho klienta, ale spáchala samovraždu. Aby názorne predviedol, ako sa prípad mohol stať, zodvihol zbraň a prítomným chcel predviesť spôsob samovraždy. Zbraň omylom vystrelila a on zraneniu podľahol. Jeho klienta spod obžaloby napokon oslobodili.

Zdroj: Wikimedia

​V roku 1958 umrel herec Gareth Jones na infarkt počas živého prenosu televíznej hry rovnako ako postava, ktorú stvárnil.

Zdroj: Wikimedia

​Robert Williams bol prvým zamestnancom Fordu, ktorého zabil robot. V roku 1979 ho do hlavy trafilo mechanické rameno montážneho stroja a svojim zraneniam podľahol.

Zdroj: Wikimedia

​Pred 24 rokmi vypadol advokát Garry Hoy z 24. poschodia Toronto-Dominion Centra, keď chcel návštevníkom predviesť nakoľko bezpečné sú nerozbitné sklá budovy. Okno sa síce nerozbilo, každopádne vypadlo z rámu spolu s ním.

Zdroj: Wikimedia

​V roku 2007 sa do súťaže rádia KDNDFM „Hold Your Wee For A Wii" (Zadrž moč za Nintendo Wii) prihlásila aj matka troch detí Jennifer Strange. Zaplatila za to životom, keď vypila sedem a pol litra vody, aby súťaž vyhrala. Počas súťaže 28-ročná Jennifer ešte v éteri vtipkovala, že vyzerá akoby bola znova tehotná. Ihneď po súťaži ale dostala obrovské bolesti brucha a hlavy a skonala ešte v ten deň poobede. Jej rodina dostala finančnú kompenzáciu vo výške 10 miliónov libier.

Zdroj: Wikimedia

​Tragický priebeh mala aj súťaž v jedení švábov pred piatimi rokmi. Víťaz súťaže Edward Archibol umrel na alergickú reakciu, priamo po súťaži.

Zdroj: Wikimedia

​V roku 2014 umrel 21-ročný Mexičan Oscar Otero Aguilar počas fotenia selfie s nabitou zbraňou. Selfie chcel zverejniť na Facebooku.

Zdroj: Wikimedia

Zdroj: Viralnova

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

05:10 Krimi
05:25 Noviny TV JOJ
06:20 Veľká oriešková lúpež
05:20 Skutočné paničky z Orange County VIII.
06:45 Bordelári
08:20 NIKTO NIE JE DOKONALÝ
06:05 TOP STAR
06:35 Nedospelí manželia
07:30 Extrémna premena
05:20 Robošváb III.
05:45 Sherm a jeho mikróby
06:00 Tučniak Pecola
06:00 Královský víkend
07:40 Angele a Tony
09:15 Tamara Dreweová