Trápne fotografie, ktoré nemal nikto vidieť: Zakázal ich sám Adolf Hitler

Trápne fotografie, ktoré nemal nikto vidieť: Zakázal ich sám Adolf Hitler Zdroj: ISIFA
Nariadil ich zničenie a zakázal akékoľvek ďalšie publikovanie, ale všetky už zverejnené nájsť nedokázal. Adolf Hitler si vlastný mediálny obraz starostlivo sledoval, a preto nemal akýkoľvek nelichotivý záber šancu preniknúť do tlače. Až na tie nasledujúce, ktoré vyšli už v 30. rokoch v pamflete Deutschland Erwache (Prebudené Nemecko).

Jeden z výtlačkov tohto propagandistického plátku našiel v zbytkoch rozbombardovaného nemeckého domu vojak Alf Roberts z anglického Barnsley. Logicky neodolal a časopis velebiaci Hitlera si odviezol spoločne s ďalšími suvernírmi domov. Jeho rodina vojnové mementá starostlivo strážila a predala ich historikom až pred niekoľkými rokmi.

Vďaka ich práci bol preklad výtlačku Prebudeného Nemecka spoločne s trápnymi snímkami zahrnutý do publikácie The Rise of Hitler. Z textu sa napríklad dozvieme, že Führerov obdivovateľ Baldur von Schirach, ktorý bol neskôr odsúdený v rámci Norimberských procesov na 20 rokov väzenia, považoval diktátora za "úprimného, nezlomného a skromného", a že podľa jeho názoru sa Hitlerova duša musela dotknúť hviezd.

Z fotografií sa tiež dozvieme, že aj "hviezdna duša" potrebuje špecialistu na PR a pochopíme, prečo tieto zábery Hitler túžil navždy zničiť.

Zdroj: CNC

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
20:20 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH
17:30 Hviezdna brána I.
19:35 Kutyil s.r.o.
20:35 Tracers - Najrýchlejší lupiči
18:30 Geissenovci - Ťažký život milionárov VII.
19:30 Kosti
20:30 C.S.I.: Kriminálka Miami
19:10 Myšiak Anatole
19:35 Fix a Foxi II.
20:00 Príbehy dvoch myší II.
18:50 Santa
20:15 Spálené mosty
21:50 Pařba v Mexiku