Trápne fotografie, ktoré nemal nikto vidieť: Zakázal ich sám Adolf Hitler

Trápne fotografie, ktoré nemal nikto vidieť: Zakázal ich sám Adolf Hitler Zdroj: ISIFA
Nariadil ich zničenie a zakázal akékoľvek ďalšie publikovanie, ale všetky už zverejnené nájsť nedokázal. Adolf Hitler si vlastný mediálny obraz starostlivo sledoval, a preto nemal akýkoľvek nelichotivý záber šancu preniknúť do tlače. Až na tie nasledujúce, ktoré vyšli už v 30. rokoch v pamflete Deutschland Erwache (Prebudené Nemecko).

Jeden z výtlačkov tohto propagandistického plátku našiel v zbytkoch rozbombardovaného nemeckého domu vojak Alf Roberts z anglického Barnsley. Logicky neodolal a časopis velebiaci Hitlera si odviezol spoločne s ďalšími suvernírmi domov. Jeho rodina vojnové mementá starostlivo strážila a predala ich historikom až pred niekoľkými rokmi.

Vďaka ich práci bol preklad výtlačku Prebudeného Nemecka spoločne s trápnymi snímkami zahrnutý do publikácie The Rise of Hitler. Z textu sa napríklad dozvieme, že Führerov obdivovateľ Baldur von Schirach, ktorý bol neskôr odsúdený v rámci Norimberských procesov na 20 rokov väzenia, považoval diktátora za "úprimného, nezlomného a skromného", a že podľa jeho názoru sa Hitlerova duša musela dotknúť hviezd.

Z fotografií sa tiež dozvieme, že aj "hviezdna duša" potrebuje špecialistu na PR a pochopíme, prečo tieto zábery Hitler túžil navždy zničiť.

Zdroj: CNC

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

05:35 Noviny TV JOJ
06:35 Krimi
07:05 Noviny TV JOJ
05:25 Črepiny PLUS
06:05 Štyri svadby IV.
06:45 Štyri svadby IV.
05:30 Nové bývanie
06:00 Súdna sieň
06:30 Najlepší vizážisti
05:10 Hovoriaca Kniha kúziel
05:30 Sherm a jeho mikróby
05:45 Bobove dobrodružstvá na pláži
06:05 Kid
08:00 Lovci dinosaurů
09:45 Arrietty ze světa půjčovníčků