Roland Čambal: So svojím výkonom nie som spokojný

11.09.2017 07:00 Premuža.sk Blogy MMA
Roland Čambal: So svojím výkonom nie som spokojný Zdroj: Peter Iliev
Rebríčkovo najvyššie postavená slovenská stredná váha, Roland Čambal, má za sebou náročný duel s Ivanom Sviridov v co-main evente podujatia ACB 69. V Kazachstane sa mu žiaľ nepodarilo uspieť, keď v druhom kole dostal škrtenie rear-naked-choke.

Najzaujímavejšie highlighty zo sveta zmiešaných bojových umení vám prinášame v spolupráci s portálom SVET MMA.

Ako ste boli na duel pripravený?

Prípravu som mal výbornú. Bol som na kempe v poľskom Ankose Poznaň a v Prahe v Pro7sport. Cítil som sa pripravený, šiel som tam spraviť pekný zápas a vyhrať.

Ako si ste sa cítili pred duelom?

Musím priznať, že celý deň pred duelom som sa cítil ináč ako inokedy. Asi to bolo trémou, že som ešte takúto vec nezažil. Silný súper, takmer plná 12-tisicova aréna, ale už počas nástupu som bol v kľude. Mali sme aj celkom dlhý presun. Leteli sme s Yanom (tréner Ján Hudák pozn. red.) z Viedne do Kyjeva, tam sme čakali 5 hodín a potom sme ešte strávili 6 hodín v lietadle do Kazachstanu.

Už dlhodobo bojujete v strednej váhe. Aké bolo chudnutie tentokrát?

Prišli sme tam v stredu a váhu som musel ešte dolaďovať na mieste. Ale išlo to veľmi dobre a v pohode som navážil 84 rovných.

S akou taktikou ste šli do súboja? Ako sa prejavila v zápase?

Do súboja som šiel s taktikou hýbať sa pred súperom, aby nemohol boxovať, nakoľko sme vedeli, že ma ´granáty´ v rukách. A keď bude možnosť, dostať súpera na zem a zostať v top pozícii, biť ho.

Na moje prekvapenie, súper neboxoval tak ako som očakával a sám chcel súboj preniesť na zem, čo sa mi prvýkrát podarilo ubrániť, ale následne ma hodil a skoro dve minúty na mne aktívne pracoval z guardu. Začiatkom druhého kola ma po mojom veľmi pomalom kope opäť dostal k zemi, keď ma podkopol a dostal sa najskôr do bočnej kontroly a následne do full mountu. Čakal som na prvý úder a hneď som sa mu otočil chrbtom. Pôvodne som chcel vstávať na nohy a striasť ho, nech prepadne podo mňa, ale absolútne som nemal silu na žiadny únik .

Kde nastali tie rozhodujúce chyby? Čo ste mali robiť inak?

Chýb som spravil viac: pomalý nástup na takedown, namiesto zväzovania jeho rúk v prvom kole, keď sme boli v guarde, som mal súpera odkopávať a vstávať, v druhom kole som v prvom rade mal mať energiu!!! Nemôže sa do budúcna stať, že nebudem vládať, preto aj ten môj kop nemal rýchlosť, súper ho chytil a potom som už nevedel ubrániť RNC. Možno som mohol počkať, kým v mounte padne viac úderov a točiť sa, až keď nebude iná možnosť. Možno, ťažko povedať...

Ako sa na duel pozeráte s odstupom pár dní?

Sú dva dni po zápase, ale som rád, že mam túto skúsenosť za sebou. Nehanbím sa za prehru s Igorom Sviridom, ale mrzí ma, že to nebol výkon, aký som od seba očakával. Prehra ma určite posunie vpred, už som spravil aj prvé kroky.

Kedy sa plánujete vrátiť do klietky? Bude to v ACB alebo máte v hľadáčiku niečo iné?

Nie som vôbec zranený, a tak chcem zápasiť čo najskôr. V ACB ma čakajú ešte 3 zápasy, ale možno ešte medzitým stihnem zápasiť aj inde.

Zdroj: Svet MMA

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

05:10 Krimi
05:25 Noviny TV JOJ
06:20 Veľká oriešková lúpež
05:20 Skutočné paničky z Orange County VIII.
06:45 Bordelári
08:20 NIKTO NIE JE DOKONALÝ
06:05 TOP STAR
06:35 Nedospelí manželia
07:30 Extrémna premena
05:20 Robošváb III.
05:45 Sherm a jeho mikróby
06:00 Tučniak Pecola
06:00 Královský víkend
07:40 Angele a Tony
09:15 Tamara Dreweová