Patrik Kincl: Ak vám takáto legenda povie, že to bol super zápas, sadnete si na zadok

04.07.2017 07:00 Premuža.sk Blogy MMA
Patrik Kincl: Ak vám takáto legenda povie, že to bol super zápas, sadnete si na zadok Zdroj: tapology.com
Patrik Kincl (17-8) sa momentálne nachádza na špici českej welterovej váhy. Svoju výbornú formu potvrdil na víkendovom podujatí ACB 63, kde už v prvom kole knokautoval Igora Fernandesa (21-7) a tak sa môže v pokoji pripravovať na súboj o titul.

Najzaujímavejšie highlighty zo sveta zmiešaných bojových umení vám prinášame v spolupráci s portálom SVET MMA.

Máte za sebou víťazný duel s nebezpečným Igorom Fernandesom z Brazílie. Ako ste sa na tento duel pripravovali?

Zápas na ACB 63 som vzal na svoje pomery celkom na rýchlo za zraneného Tsareva. Bol som ale v príprave na možný zápas v Kalifornii, takže som neváhal a šiel do toho. Okamžite som si začal študovať svojho súpera a stanovili sme s teamom taktiku, ktorú sme v priebehu prípravy dopilovávali. MMA tréningy boli v mojom domovskom All Sports Academy a kondičné v druhom domovskom The Gym pod Petrom Schlegelom. Taktiku som piloval s Radkom Sachrom z Komplex gymu Louny. Veľká sparingová spolupráca vznikla hlavne s Primmat gymom. Ak to vydrží, a ja by som dal ruku do malého plamienka za to, že vydrží, bude nám to všetkým len na prospech. Ďalej som sa zúčastnil XFN sparingov, kde sa vždy zíde veľa skvelých zápasníkov, ktorí mi dávajú zabrať.

Bol vám prisľúbený titulový zápas, ale nakoniec prišiel duel s Fernandesom.

Titulový zápas som mal sľúbený, až bude šampión zdravý, ale ja som nechcel čakať a tak som vzal zápas s Fernandesom. Nemohol som tušiť, že týždeň potom sa ozve, že je ready. Takže teraz bude mať zápas koncom augusta a ja budem čakať, ako to dopadne.

Prvýkrát v ACB ste mali bojovníka zo západu a tomu sa prispôsobila taktika. V čom bola iná?

Bola dosť odlišná od predchádzajúcich zápasov. Musel som sa prispôsobiť súperovmu štýlu, držať sa postoja a strážiť si, aby ma nehodil.

Do Poľska ste šiel dosť neskoro. Mali ste nejaké problémy pri cestovaní, prípadne s dolaďovaním váhy?

No podľa mapy som si myslel, že ten blbý Gdansk bude bližšie. Ja poslednú noc pred vážením veľmi dobre nespím, tak som si povedal, že by som to dal cez noc, nech sa ten čas využije. Tréneri súhlasili, že to zvládnem odriadiť a mohlo sa ísť. No nebola to úplne najlepšia voľba. Prišiel som celkom unavený a musel hneď začať robiť váhu. Našťastie nebol nikde žiadny problém, ale viem, že to bolo naposledy, čo som to takto skúsil.

Pred duelom vám diváci veľmi neverili. Cítili ste sa ako papierový oudsider v pohode, alebo to troška mrzelo?

Mne to vyhovuje a motivuje ma to. Veď som v ACB ešte ani raz nenastupoval ako favorit.

28% Přesně taková byla oficiální šance mého viltězství. Není to moc, ale díky perfektní přípravě a dodržení taktiky jsme slavili vítězství. Za tímhle úspěchem se skrývá asi milion hodin sledování a analyzování Fernandezových zápasů. Další miliarda variací různých tréninkových situací od kondičních, přes technické až po taktické. A asi desetkrát tolik klinických smrtí na trénincích. Teď vám musí být jasné, že na tohle vše nemůžu být sám. Mám okolo sebe skvělý team lidí, se kterým to opravdu šlape. Vždyť členové All Sports Academy od vzniku nového teamu vyhráli každý svůj zápas!!! Díky Vám, že mě sám John Big Mccarthy mohl zvednout ruku nad hlavu. Naschvál zde nejmenuji, protože na to padne samostatný příspěvek. Nerad bych, aby jste se mi ztratili v kontextu divoši. F*ck 28% ASA !!!

Posted by Patrik Kincl on 2. júl 2017

Ako prebiehal zápas vo vašich očiach?

Mal som pár momentov, kedy som trochu stratil koncentráciu, ale inak som sa to snažil strážiť. Prvé kolo som chcel súpera nabodovať a dostať ho pod tlak, aby si so mnou nevedel rady. Vždy, keď som videl, že niečo plánuje, trafil som ho tvrdou prednou na nos. Videl som, že mu to nie je pochuti a dokonca mu slzili oči. Od druhého kola som mal v pláne radikálne zvýšiť tempo a začať kopať. To som si chcel v závere prvého kola vyskúšať a hneď prvý kop prešiel.

Cítili ste v Poľsku podporu fanúšikov, prišla aj nejaká výprava z Čiech?

Česi sa na mňa úplne vykašlali. Teda až na môj team a zástupcu z XFN. Vďaka tomu sa možno bude niečo rysovať.

Je to tááám. Původně jsem se chtěl rozepsat, conza touhle výhrou všechno je, ale teď ty moje bláboly stejně nikdo čí...

Posted by Patrik Kincl on 1. júl 2017

Súboj rozhodoval legendárny John McCarthy, mali ste možnosť s ním prehodiť pár slov?

Tak pokecať s takou legendou je určite super. No ale keď za vami po zápase na hotelovej večery príde, podá ruku a povie, že to bol super zápas, tak to si jednoducho sadnete na zadok. Úplne rovnako ako Fernandes (úsmev).

Vy ste deklarovali, že okrem tohto duelu ešte chcete do konca roka stihnúť v ACB ďalšie dva zápasy. Platí to?

Určite. Po zápase som ready, a po krátkom odpočinku sa vraciam do plného tréningu.

Na domácej scéne ste sa nedávno vyjadrili o GCF, že to ide trocha z kopca.

A nejde snáď? All Sport Academy má jedných z najlepších zápasníkov v ČR a nikto z nás žiadny hovor od GCF nedostal. Sme pre GCF príliš dobrí a nemôžu si nás dovoliť. Nemyslím len finančne, ale nemajú pre nás ani adekvátnych súperov. Kedysi našľapanému GCF nezvoní, ale už dávno odzvonilo. Budúcnosť a záchranu českej scény teraz vidím v XFN.

Môžeme teda očakávať, že popri ACB vás uvidíme aj na XFN?

Niečo sa chystá, ale momentálne som viazaný zmluvou s ACB, čiže nemôžem nič konkretizovať. 

Zdroj: Svet MMA

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

05:10 Krimi
05:25 Noviny TV JOJ
06:20 Veľká oriešková lúpež
05:20 Skutočné paničky z Orange County VIII.
06:45 Bordelári
08:20 NIKTO NIE JE DOKONALÝ
06:05 TOP STAR
06:35 Nedospelí manželia
07:30 Extrémna premena
05:20 Robošváb III.
05:45 Sherm a jeho mikróby
06:00 Tučniak Pecola
06:00 Královský víkend
07:40 Angele a Tony
09:15 Tamara Dreweová