Nové Zámky privítali druhé vydanie podujatia Dark Night

27.06.2017 07:00 Premuža.sk Blogy MMA
Nové Zámky privítali druhé vydanie podujatia Dark Night Zdroj: Svet MMA
Čambal, Klein, Krištofič. To bol hviezdny menoslov, ktorý sa predstavil na podujatí Dark Night 2. Obecenstvo malo možnosť sledovať celkom 11 zápasov podľa amatérskych a profi pravidiel MMA, pričom najväčšie ovácie si vyslúžili posledné dva zápasy, v ktorých sa predstavili domáce hviezdy Roland Čambal a Ľudovít Klein.

Najzaujímavejšie highlighty zo sveta zmiešaných bojových umení vám prinášame v spolupráci s portálom SVET MMA.

Roland Čambal (SK) vs. Tibor Ujhelský (SK)

A bol to práve hlavný zápas s Rolandom Čambalom v hlavnej úlohe, ktorý sa nevyhol poriadnemu škandálu. Jeho pôvodný súper Patrik Grunner totiž dohodnutý duel odvolal iba pár hodín pred oficiálnym vážením s odôvodnením, že sa musí starať o tetu, čo je teda riadne pritiahnuté za vlasy. Mienku nech si urobí každý sám.

Jeho miesto tak zastúpil Tibor Ujhelský z MMA Team Michalovce, ktorý si už pri nástupe do klietky nešťastne poranil nohu, nič vážne sa však nestalo a súboj tak dostal zelenú. Už od začiatku duelu bol badať výkonnostný rozdiel, keď Čambal presnou kombináciou otriasol súperom. Ten sa síce dokázal pozviechať, následnému útoku Čambala už ale odolať nedokázal a po technickom knokaute si rodák z Nových Zámkov pripísal ďalšiu výhru. Rešpekt si ale určite zaslúži aj Ujhelský, ktorý vzal mimoriadne ťažký zápas iba deň pred podujatím.

Roland ČambalRoland ČambalZdroj: Facebook

​Ľudovít Klein (SK) vs. Móric Besztercei (HU)

Ďalším hviezdnym domácim menom bol ´Lajoš´ Klein, ktorý úspešne pôsobí v kvalitnej ruskej lige ACB. V Nových Zámkoch proti nemu stál podstatne schodnejší a takmer dvojnásobne starší súper Móric Besztercei z Maďarska. Papierové predpoklady sa napĺňali už od úvodu, keď Klein súpera ´osolil´ tvrdým high kickom a kombináciou, po ktorej sa Maďar ocitol na zemi. Po chvíli sa ale súboj vrátil do postoja, kde Klein zasa dominoval. Netrvalo dlho a slovenský reprezentant zaknihoval takedown, po ktorom prišiel rear naked choke a radosť celej haly.

Ján Magdalík (SK) vs. Ádám Horváth (HU)

Návrat po viac ako roku si Ján Magdalík zrejme predstavoval inak. Jeho zápas sa skončil až nečakane skoro, keď po takedowne nitrianskeho odchovanca dokázal maďarský reprezentant Ádam Horváth nasadiť triangel a duel ukončiť.

Ľudovít KleinĽudovít KleinZdroj: Facebook

Tomáš Malík (SK) vs. Ján Široký (CZ)

Suverénne najkrajší zápas večera predviedli domáci reprezentant Tomáš MalíkČech Ján Široký, hlavne prvé kolo stálo skutočne za to. Súboj začal z ostra, keď Široký výborne triafal tvrdé overhandy, po ktorých prišiel takedown. Z kritickej situácie sa po chvíli Malík dostal a prišli jeho chvíle. Veľmi peknými kombináciami sa dostal súperovi na telo, kde výborne využil muay thai klinč a zasypal súpera spŕškou parádnych kolien, po ktorých sa zdalo, že môže prísť koniec. Prišiel ale koniec kola.

Druhé kolo prinieslo pokračovanie zaujímavého duelu. Malík zaknihoval takedown, po ktorom sa bojovníci ale vrátili do postoja. Tu sa pokračovalo v overhandoch zo Širokého strany a kombináciami zo strany Malíka. Tvrdosť českého bojovníka sa pritom potvrdila pri inkasovanom high kicku, bez bloku na hlavu, po ktorom sa Široký ani nepohol. V nesmiernom dusne nezostalo bojovníkom v treťom kole dosť síl na ukončenie a tak na rad prišli bodoví rozhodcovia. Tí nakoniec prisúdili výhru na stranu o čosi technickejšieho Malíka.

​Patrik Danihel (SK) vs. Samuel Liška (SK)

Zaujímavý duel priniesol stret ďalšieho domáceho bojovníka Patrika DanihelaSamuela Lišku. Úvod lepšie vyšiel Liškovi, ktorému sa podaril strh na zem, kde súperovi uštedril tvrdý lakeť, ktorý mu spôsobil tržnú ranu na nose. Danihel sa po chvíli dokázal dostať na nohy a sám si pripísal takedown, po ktorom dokázal húževnatého súpera ukončiť škrtením.

Samuel KrištofičSamuel KrištofičZdroj: Facebook

​Samuel Krištofič (SK) vs. Kálmán Kovács (HU)

Hlavnú kartu otvoril narýchlo dohodnutý zápas neporazeného Samuela Krištofiča s neslávne známym Kálmánom Kovácsom. ´Pirát´ maďarského reprezentanta vybavil v tréningovom tempe arm trianglom.

Povedali po zápasoch:

Roland Čambal: Doma to bolo troška iné, ako zápasiť niekde inde. Necítil som nejakú psychickú zmenu, pripravil som sa na zápas ako aj inokedy, ale tentokrát boli okolo môjho zápasu aj iné starosti. Dal som do prípravy veľa a vedel som, že moju formu som teraz vyladil asi najlepšie tento rok. Už som sa nevedel dočkať zápasu s Patrikom Grunnerom. Asi hodinu pred vážením mi len potvrdili to, čo sa začalo šepkať na Facebooku už od rána. Dostal som informáciu, že môj súper nenastúpi, a že sa hľadá narýchlo náhrada. Dosť ma to vyviedlo z miery, ale snažil som sa zostať v kľude, aby som sa plne sústredil, keby toto celé bol iba nejaký vtip a zápas by sa uskutočnil. Tak som začal veriť, že buď Patrik nakoniec príde, alebo mi niekoho rýchlo nájdu. Potom mi volal organizátor a povedal, že zápas so mnou prijal Tibor Ujhelsky.

V tej chvíli som sa snažil vôbec nemyslieť na to, prečo nie Patrik Grunner. Nechcem riešiť a hodnotiť jeho dôvody, nech sú akékoľvek, ale nakoľko sa poznáme a podávame si ruky, keď sa stretneme, jedno mohol urobiť, a to je, že keď vedel, že na zápas nenastúpi, mal mi dať vedieť, či už to bolo pred týždňom alebo dňom. Ja by som mu to určite osobne povedal, lebo viem, čo to je, keď sa pripravujete a myslíte len na zápas a potom príde zmena. Druhá vec bola, že som v tento večer mal v klietke aj mojich dvoch zverencov 19-ročnych. Obaja majú bilanciu 7-2, takže som chcel zvládnuť aj ich zápasy v pozícii trénera. Večer sa podaril, vyhrali sme všetci traja a preto mám obrovskú radosť. Nechcem riešiť prečo, ako a s kým... Chcem riešiť iba to, ako odstránime chyby z týchto našich výkonov a posunieme sa. Čakajú nás ďalšie zápasy.

Ľudovít Klein: Domáca výhra chutí veľmi dobre, keďže tu bojujem po prvýkrát. Atmosféra bola super, cítil som sa dobre. Súpera som nechcel podceniť, pretože mal na svojom konte viac ako 20 zápasov. Vedel som ale, že mám natrénované, lebo trénujem s najlepšími. Skúšal mi aj chytiť heel hook, ale pekne som si to ustrážil. Nechcel som s ním ísť na zem, chcel som nejaké KO, keďže som bol doma, ale vyskytla sa príležitosť chytiť škrtenie, tak som neváhal. Škrtenie, KO, alebo na body, výhra je doma a to je hlavné. V septembri alebo v októbri ma čaká vystúpenie v ACB, presný dátum a miesto ešte nepoznám. Nemám žiadne zranenie, čiže môžem naplno trénovať. Zajtra by som si dal ďalší fight.

Patrik Danihel: Súboj neprebiehal podľa mojich predstáv. Chcel som to udržiavať v postoji a po výmenách ho hodiť a udržiavať to na zemi. Od súpera som dostal tvrdý lakeť, chvíľu som nevidel na jedno oko, ale inak to bolo v pohode, veľmi som to necítil. Finiš taktiež nebol podľa mojich predstáv, ale výhra je výhra.

Samuel Krištofič: Som v tréningovom procese a organizátor ma požiadal, či by som neprišiel.  Šľapem dvojfázovo, mám tých 8 až 10 tréningov týždenne. Bol som zdravý, dostal som povolenie, tak som chcel pomôcť. Zápas to bol podobný ako som mal s iným súperom z Maďarska, kde som taktiež nasadil arm triangel. Je to moja asi najfunkčnejšia zbraň, ktorú si skúšam aj s chlapcami s modrým, či fialovým pásom. Teplo mi vôbec nevadilo, pretože v našom gyme máme podobné podmienky. 

Fotky z podujatia nájdete tu.

Zdroj: Svet MMA

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

05:10 Krimi
05:25 Noviny TV JOJ
06:20 Veľká oriešková lúpež
05:20 Skutočné paničky z Orange County VIII.
06:45 Bordelári
08:20 NIKTO NIE JE DOKONALÝ
06:05 TOP STAR
06:35 Nedospelí manželia
07:30 Extrémna premena
05:20 Robošváb III.
05:45 Sherm a jeho mikróby
06:00 Tučniak Pecola
06:00 Královský víkend
07:40 Angele a Tony
09:15 Tamara Dreweová