Veľký návrat posily z Poľska: Kamil Cibiński je späť!

14.06.2017 07:05 Premuža.sk Blogy MMA
Veľký návrat posily z Poľska: Kamil Cibiński je späť! Zdroj: Facebook
Pôvodom poľský bojovník má 33 rokov, je ženatý, zatiaľ bezdetný. Vedie bratislavský Chaos Gym, pričom má na konte vyrovnanú bilanciu 6 výhier a 6 prehier. Na podujatí Fusion FN 15 sa v klietke predstaví po takmer 31 mesiacoch.

Najzaujímavejšie highlighty zo sveta zmiešaných bojových umení vám prinášame v spolupráci s portálom SVET MMA.

Ako ste sa dostal k MMA?

Tak asi ako každý z mojej generácie. Sledoval som PRIDE, zápasy Wanderleia Silvu a Fedora a už som vedel, že to chcem robiť. Plus to že som fanúšikom Ruchu Chorzów a u nás je to jednoduché: „Walczyć, trenować, Ruch Chorzów musi panować.“

Čo vás na športe najviac lákalo?

MMA je najlepší šport. Možno tam ukázať srdce , bojovnosť, ale aj prefíkanosť. A konečne sa vyriešili hádky o kung-fu a ostatných éterických bojových športoch. Keď si myslíš, že tvoj štýl je najlepší, poď do klietky a ukáž to v praxi.

Vy ste pôvodom z Poľska. Čo vás priviedlo na Slovensko?

Asi osud, nie som si istý. Prišiel som na pár týždňov a som tu už dobrých pár rokov.

V klietke sme vás nevideli dva a pol roka, prečo?

Mal som zdravotné problémy, ale vďaka tomu som mal čas venovať sa obchodu s Extreme hobby a portálu kaledi.eu, ktorý vedie moja žena.

Ako ste sa počas pauzy pripravoval?

Počas zranenia som stále trénoval, aj keď nie na sto percent.  Ďalšia vec bola, že som sa venoval chalanom a pripravovať ich bola tiež dobrá makačka.

Kamil Cibiński (v strede)Kamil Cibiński (v strede)Zdroj: Facebook

Ako ste naznačil, ste hlavným trénerom Chaos Gymu Bratislava.

V Chaos Gyme vedieme tréningy spolu s Lukášom Šimekom, niekoľkonásobným majstrom Slovenska v boxe a kick boxe a najlepším trénerom na stand up. Každý, kto bol u neho na tréningu vie, že žiadny detail mu neujde a každá technika musí byt spravená perfektne, čím si vyslúžil prezývku Adrian Monk. Trénerom je taktiež Samuel Krištofič, ktorý je jedným z najaktívnejších zápasníkov na Slovensku a robí popri MMA toľko všelijakých športov, že jeho tréningy sú veľmi pestré a plné nových metód. Náš klub tiež veľa získava aj vďaka tomu, že trénujeme na jednej žinenke spolu z BJJ Slovakia a tým pádom kvalita brazílskeho ju jitsu našich zápasníkov ide raketovo hore. Príprava na zápas potom vždy prebieha pod dohľadom Ľubomíra Repaského, ktorý vlastní čierny opasok. Samo Krištofič sa potom ešte osobitne pripravuje s Petrom Rybárom, trénerom Huron Gymu.

Ako vnímate rozdiel v trénovaní a v samotnom zápasení?

Trénovať si môže každý svojim tempom a tak, ako má aktuálne náladu a čas. Ukazuje sa celková povaha bojovníka . Ako sa vie sústrediť, akú má disciplínu a koľko bolesti vie zniesť. Samotný zápas je už hlavne o psychike a ako použiť to, čo si natrénoval, aký si šikovný.

Vo štvrtok vás čaká súboj na podujatí Fusion FN. Ako sa pripravujete na svojho súpera Matúša Dudríka?

Príprava na Dudríka bola rovnaká ako na všetky zápasy. Je to už skúsený fighter, tak sa na neho treba pripraviť komplexne.

Čo by na neho malo platiť?

Myslím si, že má slabú obranu proti takedownom, čím môžem veľmi bodovať. Taktiež by na neho mal platiť hrubý nátlak a dobrý ground and pound, aký už v minulosti ukázal v zápase s Dudríkom jeden Poliak.

Budeme vás po tomto súboji v klietke vídať častejšie?

Určite áno! Keď mi pán Boh dá zdravie a organizátori ponúknu dobre peniaze.

Zdroj: Svet MMA

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

22:50 Moje letné prázdniny
00:55 Krvavé peniaze
03:35 TOP STAR
20:35 Statočné srdce
00:20 Dokonalá partia
02:10 Pasca
22:30 INKOGNITO
23:55 NIKTO NIE JE DOKONALÝ
01:25 NAŠI
23:10 Fix a Foxi II.
23:35 Príbehy dvoch myší
00:00 Altair v Hviezdnom kráľovstve
21:55 Prokletý kšeft
23:35 Bitva o Passchendaele
01:35 Okamžik vzkříšení