Roland Čambal o hlavnom zápase na podujatí NOC BOJOV 7

19.03.2017 18:00 Premuža.sk Blogy MMA
Roland Čambal o hlavnom zápase na podujatí NOC BOJOV 7 Zdroj: Peter Iliev
Roland Čambal si o výsledku zápasu na Noci bojov myslí svoje. V Anglicku sme videli parádne ukončenia, ale aj jedno nešťastné rozhodnutie.

Najzaujímavejšie highlighty zo sveta zmiešaných bojových umení vám prinášame v spolupráci s portálom SVET MMA.

​Hlavný zápas sobotného podujatia NOC BOJOV 7 sa po kontroverznom údere skončil už v prvých minútach duelu. V stretnutí, v ktorom sa predstavil Roland Čambal proti Poliakovi Patrykovi Rogozovi totiž slovenský reprezentant zasadil úder, po ktorom sa už súper nepozviechal.

Zdroj: Twitter

„Cítil som sa fakt výborne, ako už dávno nie. Bol som pripravený fyzicky aj psychicky. Do zápasu som šiel s tým, že sa budem snažiť robiť najmenej chýb a počúvať trénera. Vedel som, že som od súpera lepší v postoji a na zemi by som si všetko postrážil.“ hodnotí Čambal svoj vstup do duelu.  

Koniec ale prišiel hneď v úvode, keď po agresívnom nástupe Poliaka dokázal Čambal preniesť súboj na zem a zasadiť osudový úder lakťom na nechránené miesto na hlave.

“Nechcem, aby to vyznelo arogantne, ale podľa mňa sa ma súper snažil asi minútu v klinči hodiť na zem,“ pokračuje jeden z najlepších bojovníkov Slovenska. „Keď sa mu to nepodarilo a sám padol podo mňa, zamrzol, prestal pracovať. Grappler jeho kvalít, a ešte k tomu Poliak, v tej situácii mohol spraviť 10 vecí a on nespravil nič, tak si myslím, že ten zápas vzdal už tam... A v tom som trafil lakeť, ktorý ho vypol tak, že ho takmer museli odniesť na nosidlách ??? Veď to nebola žiadna ´bomba´, mohol vstať, využiť 5-minútovú pauzu na predýchanie a potom povedať, že mu nie je dobre a nepokračovať. Nie tam ležať, robiť sa, že je v bezvedomí. Keď som k nemu prišiel a podával som mu ruku, zrazu reagoval úplne normálne. Neviem fakt, čo viac k tomu dodať, som sklamaný... Viac ako keby ma zbil alebo ukončil.“

Roland ČambalRoland ČambalZdroj: Peter Iliev

​Čambal bol po zápase naozaj rozčarovaný a trocha nechápal správanie jeho súpera. Sám je totiž rozhodca a tak presne vie, aké údery sú povolené. Taktiež deklaroval, že v jeho kariére sa mu doteraz nestalo, aby bol napomenutý za zakázaný úder. „Podľa mňa to bol regulárny úder, ktorý zasiahol ucho a na druhej strane borec filmoval. Sám Bosacki (rozhodca so skúsenosťami z UFC pozn. red.) mi v ringu povedal, že filmuje.“

Či šlo naozaj o povolený úder sa rozhodcom nepodarilo dokázať a tak sa výsledok duelu pripíše ako ´no contest´, čiže bez výsledku. Čambala v klietke uvidíme znova už čoskoro a tak ostáva dúfať, že na jeho konto pribudne ďalšia výhra.

UFC Fight Night: Londýn

Londýn hostil ďalšie podujatie UFC, na ktorom sa po prvýkrát v histórii predstavila aj česká zástupkyňa, konkrétne Lucia Pudilová. Tá v hodine dvanástej nahradila zranenú Veroniku Macedo a tak sa zasa postavila proti svojej jedinej premožiteľke Line Lansberg.

Prvé kolo bolo veľmi vyrovnané a bolo veľmi ťažké posúdiť komu patrilo, keďže sa väčšinu času odohrávalo v klinčoch, ktoré ale priniesli obojstranné výmeny. Misky váh sa začínali nakláňať na stranu Švédky v druhom kole, keď po sérii pekných kombinácií zaknihovala takedown a pozíciu si postrážila po dlhú dobu. Tretie kolo ale prinieslo totálny zvrat, keď česká reprezentantka začala dominovať v postoji a súperku skutočne ničila, čo sa odrazilo aj na jej zakrvavenej tvári.

Súboj sa jej ale ukončiť nepodarilo a tak mali výsledok duelu v rukách rozhodcovia, ktorí pridelili veľmi tesnú výhru 2-1 na kolá v prospech Lansberg. Tá ale športovo priznala, že víťazstvo malo ísť na stranu súperky a taktiež podotkla, že Pudilová do UFC určite patrí.

KO dňa previedol v hlavnom zápase večera domáci miláčik Jimi Manuwa, ktorý sa stretol so šestkou rebríčka Američanom Corey Andersonom. Úvod duelu ukázal taktiku oboch bojovníkov, keď Manuwa začal na súpera tlačiť, Anderson potom kontroval dobrým pohybom a nepripúšťal si Angličana na dostrel. Najväčšou zbraňou Manuwu totiž bol tvrdý úder, ktorý spravidla skončil knokautom. A nebolo tomu inak ani v tomto zápase, keď Manuwa odrazil všetky pokusy o strh na zem a po jednom z atakov perfektne umiestneným ľavým hákom poslal Andersona k zemi a celú halu postavil na nohy. 

Druhý hlavný zápas večera obstarali Gunnar Nelson, ktorý trénuje spolu s Conorom McGregoromAlan Jouban, ktorý si privyrába ako model pre slávne značky oblečenia. A bol to práve bojovník z krajiny gejzírov, ktorý nenechal nikoho na pochybách už od prvých minút. V postoji bol síce Jouban ako tak rovnocenným protivníkom, na zemi už bol ale doma Nelson, ktorý sa po vydarenom takedowne dostal do výhody a nedal súperovi vydýchnuť.

Koniec prišiel po prestávke, keď Nelson perfektne umiestnenou ranou dostal Joubana do veľkých problémov. Islandský špecialista na boj na zemi neváhal ani sekundu a otraseného súpera poslal pod sprchu precízne nasadenou gilotínou.

Na turnaji sme mali možnosť vidieť aj veľkú rozlúčku s kariérou Brada Picketta. Anglický veterán mal v domácom prostredí posledný zápas kariéry, v ktorom nastúpil proti Marlonovi Verovi. Rozlúčka sa ale nevydarila podľa plánov, keď Pickett utŕžil technické KO po peknom high kicku. Aj napriek prehre sa Pickett nezmazateľne zapísal do análov britského MMA.

Zdroj: SVET MMA

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

05:10 Krimi
05:25 Noviny TV JOJ
06:20 Veľká oriešková lúpež
05:20 Skutočné paničky z Orange County VIII.
06:45 Bordelári
08:20 NIKTO NIE JE DOKONALÝ
06:05 TOP STAR
06:35 Nedospelí manželia
07:30 Extrémna premena
05:20 Robošváb III.
05:45 Sherm a jeho mikróby
06:00 Tučniak Pecola
06:00 Královský víkend
07:40 Angele a Tony
09:15 Tamara Dreweová