Moderátorka prehovorila o darovaní spermií: Zavreli ju do väzenia

Moderátorka prehovorila o darovaní spermií: Zavreli ju do väzenia Zdroj: Profimedia
Moderátorka egyptskej stanice An-Nahár TV dostala trojročný trest za prenos, v ktorom diskutovala o možnostiach otehotnenia mimo tradičného manželstva. Obžalovaná a uznaná vinou bola populárna Duá Salá. Odsúdili ju za pohoršovanie verejných mravov.

Moderátorka pred niekoľkými mesiacmi v kontroverznom prenose programu Dody Show vyzvala divákov, aby sa s ňou podelili o názor na sex pred uzavretím manželstva. Tiež navrhla, že by ženy mohli vstupovať do krátkodobých zväzkov s cieľom splodiť dieťa, za čo by mohli svojim partnerom platiť. Duá Salá ďalej poukázala na skutočnosť, že darovanie spermií je v západnom svete rozšírené, zatiaľ čo v Egypte je neprijateľné.

Egyptské úrady majú za to, že myšlienky vyjadrené v programe "ohrozujú základy egyptského života" a kontrolné orgány na tri mesiace pozastavili program s tým, že "propaguje postoje, ktoré sú našej spoločnosti cudzie". Pohlavný styk pred manželstvom vníma väčšina obyvateľov konzervatívneho Egypta ako neprijateľný.

Egypt tiež obvinili moderátorku z toho, že pred kamerami predvádza "podivné a kontroverzné kúsky". Úrady tým mali na mysli napríklad to, že v programe nosila vypchávku imitujúcu tehotenské brucho a raz prenos začala kúpeľom v pene. Okrem pobytu za mrežami nariadil súd v Káhire moderátorke tiež zaplatiť pokutu vo výške 10 000 egyptských libier (asi 490 eur).

Prejavy liberálnych názorov na sexualitu či manželstvo sú v Egypte tvrdo stíhané. Vlnu zatknutí vyvolala podľa ľudsko-právnej organizácie Human Rights Watch udalosť z 22. septembra, kedy na koncerte v Káhire skupina mladých ľudí mávala dúhovou vlajkou - symbolom sexuálnych menšín. Za preberanie nemanželských milostných pomerov bola nedávno z vysielania televízie An-Nahár stiahnutá aj iná moderátorka - Ríhám Saíd. Egyptské právo podobné správania klasifikuje ako "podnecovanie zhýralosti".

Zdroj: CNC

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

05:10 Krimi
05:25 Noviny TV JOJ
06:20 Veľká oriešková lúpež
05:20 Skutočné paničky z Orange County VIII.
06:45 Bordelári
08:20 NIKTO NIE JE DOKONALÝ
06:05 TOP STAR
06:35 Nedospelí manželia
07:30 Extrémna premena
05:20 Robošváb III.
05:45 Sherm a jeho mikróby
06:00 Tučniak Pecola
06:00 Královský víkend
07:40 Angele a Tony
09:15 Tamara Dreweová