Drogový boss sa chváli zločinmi na internete: Frajeril na zlatom tróne aj s kuklou

Drogový boss sa chváli zločinmi na internete: Frajeril na zlatom tróne aj s kuklou Zdroj: Facebook
Skupinka štyroch mužov z Manchestru používala telefóny s vojenským šifrovacím systémom pri pašovaní drog, ktoré ukrývali v krabiciach so psím žrádlom alebo pracím práškom. Zločinci to ale nevydržali a so svojimi činmi sa pochválili na Facebooku. Jeden z gagstrov zdieľal na svojom účte plány ich "akcie".

Mohammed Jabbar (28), mozog celej operácie, na fotke na sociálnej sieti bezostyšne pózuje na zlatom tróne ako pravý drogový boss. Na ďalšej svojke je v lyžiarskej kukle, pod fotografiu napísal, že "za to, čo sa chystám urobiť, môžem dostať 35 rokov väzenia, keď ma chytia, modlite sa, nech sa to nestane". Veľmi sa nemýlil, skupinku chytila polícia a mužov odsúdila na 40 rokov.

Celý gang - Mohammed Jabbar, Mohammed Rafique, Jeremy Curran a Jonathan Clorley - chytili a uväznili. Štvorica riadila drogovú mafiu, ktorá distribuovala drogy po celej krajine. Po každej úspešnej akcii, niekedy aj počas nej, to muži so svojimi priateľmi zdieľali prostredníctvom sociálnych sietí. Vlani v júli chytila polícia jedného ich zákazníka. Muž mal pri sebe 250 gramov kokaínu. Okamžite sa začalo vyšetrovanie. Policajtov najviac zaujímalo, ako sa mužom darí drogy predávať na ulici.

Polícia najprv odhalila, že na čele gangu stoja Jabbar a Rafique, Curran a ich kontakt v Glasgowe a Clorley je vodič, ktorý preváža zásielky z Manchestru do Škótska. Vyšetrovateľom sa mužov podarilo pristihnúť priamo pri čine, zastavili ich auto a v kufri objavili 2,5 kilogramov heroínu. Veci zabavili. Policajti boli v šoku, keď zistili, že na komunikáciu používajú špeciálne vojenské telefóny so šifrovacím systémom.

Podľa správ, ktoré v telefóne našli, pochádzali drogy z Blízkeho východu, mobily boli plné fotografií z miest činov, ktoré si medzi sebou gangstri preposielali. Pod každou bol aj popis, čo svedči o ich arogancii. Doma u Clorleyho polícia tiež zaistila zvyšok drog. Muži sa postavili pred súd v Manchestri a ku svojim činom sa priznali. Jabbar dostal 15 rokov, Curran 14,5 roka, Rafique 12 rokov a Clorley sedem rokov za mrežami.

"Robili všetko preto, aby sa na ich zločiny nikdy neprišlo, ale bola to ich arogancia, ktorá nás k nim priviedla. Predaj drog je závažný priestupok, ktorý rozhodne nebudeme tolerovať. Navyše drogy schovávali do bežných domácich prostriedkov, len si predstavte tú tragédiu, keby sa dostali do zlý rúk," povedal vyšetrujúci inšpektor Lee Griffin. "Vysoký trest by mal byť varovaním pre všetkých, ktorí porušujú zákon," uzavrel.

Zdroj: CNC

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

05:10 Krimi
05:25 Noviny TV JOJ
06:20 Veľká oriešková lúpež
05:20 Skutočné paničky z Orange County VIII.
06:45 Bordelári
08:20 NIKTO NIE JE DOKONALÝ
06:05 TOP STAR
06:35 Nedospelí manželia
07:30 Extrémna premena
05:20 Robošváb III.
05:45 Sherm a jeho mikróby
06:00 Tučniak Pecola
06:00 Královský víkend
07:40 Angele a Tony
09:15 Tamara Dreweová