Inteligentný papagáj: Napadol a usvedčil kriminálnika, ktorý vykradol domov jeho majiteľov

Inteligentný papagáj: Napadol a usvedčil kriminálnika, ktorý vykradol domov jeho majiteľov Zdroj: Profimedia
Ostrému zobáku neunikneš. Na vlastnej koži sa o tom presvedčil kriminálnik Vitalij Kiseliov. Ten sa vkradol v anglickom Gillinghame do domu Petra a Trudy Rowingových, zatiaľ čo spali. Ukradol cennosti v hodnote vyše 1600 eur. Ukradnúť chcel aj papagája, lenže to robiť nemal.

Operenec Rocky, ktorý sa radí k papagájom šedivým, ho totiž napadol. Ostrým zobákom ho ďobal tak, že zlodeja zranil. Muž začal krvácať. Než z miesta utiekol, zakrvácal dom. Papagája ešte stihol nahnevane vyhodiť von z okna.

Peter Rowing, ktorý má Rockyho už 20 rokov, vyhlásil: "Polícia zistila, že Kiseliov vyhodil Rockyho z okna, pretože ho pohryzol." Krvavé stopy, ktoré po sebe zločinec zanechal, strážcom zákona veľmi pomohli. Odobrali z nich vzorky a prehnali ho databázou DNA.

Keďže je Kiseliov známa firma, polícia o ňom mala záznamy. "Dostali ho druhý deň, pretože ho mali v databáze," dodal majiteľ odvážneho papagája. Ten je pre manželov právoplatným členom rodiny. Teraz ho majú ešte radšej. Aj policajti si jeho počínanie pochvaľovali.

Zdroj: CNC

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

05:00 Súdna sieň - NOVÉ PRÍPADY
06:15 Noviny TV JOJ
07:10 Krimi
05:30 Ako som spoznal vašu mamu II.
05:50 Skutočné paničky z Orange County VIII.
07:15 Forky, vtipky XXVI.
05:00 Nákupné maniačky
05:45 Hotelové SOS
07:30 Ako som spoznal vašu mamu II.
05:20 Robošváb III.
05:45 Sherm a jeho mikróby
06:00 Tučniak Pecola
06:55 Iluze lásky
08:35 Dvě svatby
10:05 Love and Mercy