Majiteľ spermobanky používal podvodne vlastné spermie: Narodilo sa 60 jeho detí

Majiteľ spermobanky používal podvodne vlastné spermie: Narodilo sa 60 jeho detí Zdroj: Profimedia
Súd v Holandsku bude musieť riešiť zvláštny prípad, ktorý nemá v tejto krajine a možno ani inde na svete obdoby. Dvadsaťtri rodičov sa obrátilo na justíciu, aby urobili testy DNA Jana Karbaata, ktorý bol majiteľom kliniky asistovanej reprodukcie v Bijdorpe neďaleko Rotterdamu. Existuje totiž vážne podozrenie, že v desiatkach prípadov bol darcom spermií práve on.

Bizarné na celej kauze je, že Jan Karbaat minulý mesiac zomrel a niektorí podvedení žiadajú exhumáciu jeho tela.

V prípade, že by sa podozrenie potvrdilo, pôjde o gigantický podvod. Podľa holandských médií by sa pritom mohol týkať až 60 detí, ktoré sa s pomocou kliniky v Bijdorpe kedysi narodili po umelom oplodnení.

Jan Karbaat, ktorý zomrel minulý mesiac, bol pritom najmä v 80. a 90. rokoch najväčším priekopníkom umelého oplodnenia v Holandsku.

Určité podozrenia ohľadne detí sa v prípade kliniky Bijdorp objavujú už mnoho rokov, ale sám Karbaat počas svojho života všetky obvinenia vyvracal a odmietal aj požadované testy DNA.

Žaloba desiatok rodičov

Spoločná žaloba desiatok rodičov ale doputovala na súd a ten sa prikláňa k tomu, aby boli testy urobené posmrtne. Úrady už zabavili rodine bývalého šéfa kliniky niektoré osobné predmety a DNA bude preskúmané.

Advokátka rodiny Lisette de Haan ale požiadala súd, aby rešpektoval súkromie rodiny a testy zastavil, pretože podľa nej neexistuje ani najmenší dôkaz, že Karbaat bol darcom spermií.

Niektoré genetické znaky jeho rodinných príslušníkov podľa sťažovateľov ale vykazujú veľkú podobnosť s Karbaatom, takže bizarný prípad podľa všetkého dospeje čoskoro ku konkrétnym výsledkom.

Zdroj: CNC

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

06:25 Noviny TV JOJ
07:25 Timon a Pumbaa III.
07:50 Simpsonovci XXIV.
06:10 Skutočné paničky z Beverly Hills V.
06:55 Skutočné paničky z New Yorku VI.
07:15 Fórky, vtipky XXV.
05:55 Dedičstvá celebrít
07:30 Ako som spoznal vašu mamu II.
08:30 EXTRÉMNE PRÍPADY
06:30 Príbehy vreckových dráčikov
06:55 Maxík
07:20 Paci Pac
06:50 Domácí mazlíček
08:20 Moje krásná učitelka
10:00 Jak chutná láska