Majiteľ spermobanky používal podvodne vlastné spermie: Narodilo sa 60 jeho detí

Majiteľ spermobanky používal podvodne vlastné spermie: Narodilo sa 60 jeho detí Zdroj: Profimedia
Súd v Holandsku bude musieť riešiť zvláštny prípad, ktorý nemá v tejto krajine a možno ani inde na svete obdoby. Dvadsaťtri rodičov sa obrátilo na justíciu, aby urobili testy DNA Jana Karbaata, ktorý bol majiteľom kliniky asistovanej reprodukcie v Bijdorpe neďaleko Rotterdamu. Existuje totiž vážne podozrenie, že v desiatkach prípadov bol darcom spermií práve on.

Bizarné na celej kauze je, že Jan Karbaat minulý mesiac zomrel a niektorí podvedení žiadajú exhumáciu jeho tela.

V prípade, že by sa podozrenie potvrdilo, pôjde o gigantický podvod. Podľa holandských médií by sa pritom mohol týkať až 60 detí, ktoré sa s pomocou kliniky v Bijdorpe kedysi narodili po umelom oplodnení.

Jan Karbaat, ktorý zomrel minulý mesiac, bol pritom najmä v 80. a 90. rokoch najväčším priekopníkom umelého oplodnenia v Holandsku.

Určité podozrenia ohľadne detí sa v prípade kliniky Bijdorp objavujú už mnoho rokov, ale sám Karbaat počas svojho života všetky obvinenia vyvracal a odmietal aj požadované testy DNA.

Žaloba desiatok rodičov

Spoločná žaloba desiatok rodičov ale doputovala na súd a ten sa prikláňa k tomu, aby boli testy urobené posmrtne. Úrady už zabavili rodine bývalého šéfa kliniky niektoré osobné predmety a DNA bude preskúmané.

Advokátka rodiny Lisette de Haan ale požiadala súd, aby rešpektoval súkromie rodiny a testy zastavil, pretože podľa nej neexistuje ani najmenší dôkaz, že Karbaat bol darcom spermií.

Niektoré genetické znaky jeho rodinných príslušníkov podľa sťažovateľov ale vykazujú veľkú podobnosť s Karbaatom, takže bizarný prípad podľa všetkého dospeje čoskoro ku konkrétnym výsledkom.

Zdroj: CNC

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

05:10 Krimi
05:25 Noviny TV JOJ
06:20 Veľká oriešková lúpež
05:20 Skutočné paničky z Orange County VIII.
06:45 Bordelári
08:20 NIKTO NIE JE DOKONALÝ
06:05 TOP STAR
06:35 Nedospelí manželia
07:30 Extrémna premena
05:20 Robošváb III.
05:45 Sherm a jeho mikróby
06:00 Tučniak Pecola
06:00 Královský víkend
07:40 Angele a Tony
09:15 Tamara Dreweová