Výrobu v BMW stopol joint: Dvaja Poliaci sa zhúlili, škoda činí viac ako milión

Výrobu v BMW stopol joint: Dvaja Poliaci sa zhúlili, škoda činí viac ako milión Zdroj: Twitter
Základná obchodná poučka znie: Čas sú peniaze. V prípade tovární, ktoré akákoľvek pauza vo výrobe stojí firmy peniaze, to platí dvojnásobne. Dvaja zamestnanci výrobcu luxusných áut BMW zastavili na 40 minút výrobnú linku a spoločnosti spôsobili škodu za viac než milión eur. Dôvod? Počas pauzy fajčili marihuanu a upadli do bezvedomia.

Incident sa stal v mníchovskej továrni BMW. Obidvaja muži boli montéri a počas pauzy si vo svojej šatni zapálili marihuanu. Následne sa zistilo, že prítomný bol aj alkohol a amfetamín. Práve kvôli týmto látkam upadli do bezvedomia.

Než si problém všimli ostatní zamestnanci továrne, ubehlo 40 minút. Počas toho bola výrobná linka neaktívna. Muži, obaja poľskej národnosti, tak BMW spôsobili škodu za viac než jeden milión eur v ušlom zisku.

Zamestnanci nakoniec skončili v nemocnici. U jedného zistili prítomnosť alkoholu v krvi, u druhého drogy amfetamínu. Účinnosť týchto látok bola ešte umocnená jointom, ktorý si muži dopriali.

Podľa BMW ide o prvý takýto incident. Pracovníci skutočne firme spôsobili značnú škodu, ale jej presnú výšku firma nepriznala. S jedným zamestnancom spoločnosť BMW pracovný pomer ukončila, druhého presunula na inú pozíciu.

Zdroj: CNC

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

10:25 Kúpili sme ZOO
13:05 Hobit: Bitka piatich armád
16:10 POSTAVÍME, OPRAVÍME, ZVEĽADÍME
10:00 NOVÉ BÝVANIE DIZAJN
10:55 Keď sa má dom páčiť II.
11:45 Hľadá sa dom pre milionárov - San Francisco
10:15 Kardashianky a ich rodina
12:20 KLENOT TV
13:40 Nákupné maniačky
10:30 Tom a Keri
10:35 Sherm a jeho mikróby
10:50 Bobove dobrodružstvá na pláži
08:50 Tamara Dreweová
10:40 Ledová sezóna
12:15 Dokonalé štěstí