Modelka skončila v egyptskom väzení: Pózovala nahá pri slávnych pamiatkách

13.09.2017 07:05 Premuža.sk Dračice
Modelka skončila v egyptskom väzení: Pózovala nahá pri slávnych pamiatkách Zdroj: marisapapen.com
Belgická modelka Marisa Papen sa fotí veľmi rada nahá a sama seba označuje za "divokú expresionistku". Lenže nedávno kvôli svojej túžbe exhibovať za každú cenu skončila vo väzení v moslimskom Egypte.

Pózovala nahá pri slávnych pyramídach v Gize a v starovekom chráme v Luxore, kde ju aj s austrálskym fotografom Jesse Walkerom zatkli.

To, že sa pri známych egyptských pamiatkach nesmú fotografovať ľudia nahí, vie každý, kto Egypt navštívil. Nahota je v tejto moslimskej krajine na verejnosti neprípustná. Marisa Papen a jej fotograf sa ale tvárili, že o ničom takom nevedia. Pôvodne tvrdili, že robia reklamnú kampaň pre austrálskeho predajcu okuliarov Enki Eyewear. Celý príbeh sa mal podľa blogu Marisy Papen odohrať v apríli, ale ona ho zverejnila až teraz v septembri.

Najskôr pár fotil pri slávnych pyramídach v Gize pri Káhire. Tam vraj uplatil strážnikov a ďalších ľudí, aby mohla modelka pózovať o piatej ráno neďaleko starovekých pamiatok. O niekoľko dní sa dvojica presunula do Luxoru a tam sa pokúšala o snímky tesne pred zatváracou dobou, kedy už odišli skoro všetci turisti, v chráme Karnak. Lenže tam ich zadržala ochranka a odviezla na políciu.

"Tam sme videli celu, kde bolo najmenej 20 mužov, niektorí z nich sa váľali po podlahe, ďalší krvácali a kričali. Nikdy som nič také nevidela," napísala belgická modelka. Následne ich predviedli pred sudcu a tam vraj hrali "hlúpych turistov", ktorí nevedeli, že v Karnaku je zakázané podobné snímky robiť. Sudca ich údajne po zaplatení pokuty prepustil. Fotografovi ale nariadil, aby zábery zmazal. Ten to síce urobil, ale pomocou špeciálneho programu sa dali opäť obnoviť. Po návrate domov fotky Marisa Papen publikovala na svojej stránke.

Lenže egyptské ministerstvo pre staroveké pamiatky informovalo, že "žiadny podobný incident sa v Luxore nikdy nestal" a že fotky sú podľa všetkého "falošné". V každom prípade sa Egypťanom nepáči, že niekto predstavuje akékoľvek snímky, na ktorých pózuje pri ich pamiatkach nahý.

Modelka Marisa Popen si ale myslí, že s fotografom "vytvorili niečo, na čo by mohla byť pyšná aj Kleopatra".

Zdroj: CNC

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

07:30 Noviny TV JOJ
08:35 Súdna sieň
09:40 Súdna sieň
07:30 Moja mama varí lepšie ako tvoja
08:40 Štyri svadby - Veľká Británia III
09:45 PÁLI VÁM TO
07:20 Panelák
08:25 Panelák
09:45 Nákupné maniačky
08:00 Smejko a Tanculienka
08:10 Altair v Hviezdnom kráľovstve
08:25 Wilf - čarodejnícky pes
07:05 Santa
08:30 Arrietty ze světa půjčovníčků
10:10 Prostě spolu